Acil Para Bulma Duaları

Acil para bulma duası ve toplu para bulma duası geçen bu duaları yazımızda veriyoruz. Hayatımız boyunca her daim yaşamak için paraya ihtiyacımız vardır. Tüm ihtiyaçlarımızı karşılayabilmek için çalışıp dururuz. Ama çoğu zamanda yetmez. Çünkü her şey çok pahalı. Asgari ücretin 1300 TL olduğu Türkiye de ev kiraları 1000 TL yi bulmuş durumda. Peki geri kalan 300 TL ile ne ihtiyacımızı karşılayabiliriz ki. Ya kredi kartlarına yükleniriz yada borç harç geçinmeye çalışırız. Bir süre sonra da zaten ödeyemediğimiz kredi kartları borçlarından ötürü hacizlik oluruz. Sonra bu durumlardan çıkmak için ne yapacağımızı bilemeyiz. Gerçekten bu durumlarda olan milyonca insan var. Allah hepsinin yardımcı olsun. Ama en başta sağlığımızı düşünmeliyiz. Çünkü sağlığımız gittikten sonra, hiç bir şey olmaz. Bunun için kendimizi üzmemizin, parçalanmamızın pek anlamı yok. En güzeli Allah(c.c)’a sığınmak. Çünkü en büyük yardımcımız Allah(c.c)’tır. Bol bol dua etmeliyiz. Çünkü dua etmek sadece ibadet için sıkıntımızı gidermek için değil, psikolojimize de gerçekten çok iyi gelmektedir. Bunun için size bir dua öneriyorum. Kim bu duayı okursa, tüm borçlarından ve zor durumlardan kurtulur. Çok kısa sürede hayırlı gelişmeler olur. Milyonlarca insanın denediği bir duadır.

“Allahumme inni es ellüke fethammübine, ve nasran azize ve safhan cemile, bi hurmeti katebi, Allahu latifun bi ibadih. Yerzuku men yeşe ve hüvel kaviyyül aziz” 

Bu duayı 7 gün boyunca 41 defa okuyun. Allah sizin sesini her daim duyar. Göreceksiniz ki hayatınızda çok şaşıracağınız değişiklikler yaşayacaksınız. Zaten çok kısa bir dua. Bir kaç okumanızdan sonra ezberleyeceksiniz bile. Yani bakmadan her daim okuyabileceğiniz bir dua dır. Unutmayın ki her şey Allah(c.c) tan gelmektedir. Siz her zaman ibadetlerinizi yerine getirmekte özen gösteriniz. Sadece maddi sıkıntılarınızdan dolayı değil, ibadet etmek insanı manevi olarak ta zenginleştirmektedir. Daha huzurlu, hayatta bakış açınız daha güzel olacaktır.

Maalesef ki, kötü olmak çok kolay ama iyi kalpli olmak daha zor günümüzde. İnsanın başına ne geleceği belli mi? Ölüm gence yaşlıya bakmıyor maalesef. Gencim, daha bana ölüm uzak diye düşünmemek gerekir. Her ne kadar ibadet edemiyorsak da, müslüman bir toplum olarak ahiret inancımız var. Her şey bu dünyadan ibaret değil. Ama her şeye rağmen içinizdeki umudu asla kaybetmeyin. Unutmayın ki, kul sıkışmazsa Hızır yetişmez. Her daim siz duanızı yapın ve gerisini Allah(c.c)’a bırakın. Allah(c.c) size bir yol, bir umut ışığı mutlaka gösterecektir.

 

Sırlarla dolu bir başka dua ise “EL ACİB”‘dir. Günde 99 kez bu duayı okuyanın Allah bütün isteklerini verir.

 

*Allâhu latîfun bi ibâdihî yerzuku men yeşâu, ve huvel kavîyyul azîz

*Allahümme ya Latifu ya Allah ya Kerimu ya Allah ya Ganiyyu ya Allah ya Fettah ya Allah ya Rezzak ya Allah

*Allahumme rabbena enzil aleyna maideten mines-semai tekunu lena îden li-evvelina ve ahirina ve ayeten minke verzukna ve ente hayrur-razigîn

*Allâhu latîfun bi ibâdihî yerzuku men yeşâu, ve huvel kavîyyul azîz

*Allahümme ya Latifu ya Allah ya Kerimu ya Allah ya Ganiyyu ya Allah ya Fettah ya Allah ya Rezzak ya Allah

*Allahumme rabbena enzil aleyna maideten mines-semai tekunu lena îden li-evvelina ve ahirina ve ayeten minke verzukna ve ente hayrur-razigîn.

Bu ayet-i kerimleri 7 gün boyunca 1001 defa okuyan kimseye Allah ummadığı yerden rızık verir. 7 gün sonunda istediğiniz olduktan sonra ise 101 kere okunacak.

Acil para için okunacak en etkili dualardan biri de VAKİA suresidir. Her gece yatmadan önce Vakia suresini okuyana Allah zenginlik verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir