Banka Dışında Nakit Para Bulabileceğiniz Güvenilir Adres

Bankalardan kredi almakta zorlanan kişiler farklı araçlara başvuru yapabilmektedir. Banka dışında para bulunabilen noktaların çok güvenilir olmasına dikkat edilmelidir. Nasıl güvenilir olunması hakkında bilgileri ise sitemizde diğer yazılarda bulabilirsiniz. Bu konuda okurlarımızı çok sık bir şekilde uyarmaktayız. Kredi alacağınız kişilerin adreslerinin açık olmasına, önden peşinat veya para talep etmemesine dikkat edilmelidir. Ayrıca senetle alınan kredilerde senet üzerinde yazan bilgilerin kurumsal veriler ışığında hazırlanması da bu noktada dikkat edilmesi gereken ayrıntılardır. Çünkü bu kişiler ile bir para alışverişi yapılmaktadır.

Banka Dışı Acil Nakit Bulabileceğiniz Adres

Faiz oranlarının dikkatli bir şekilde incelenmesi ve yapılan sözleşmelerde yer alan ifadelerin okunması gerekmektedir. Banka dışında kredi alabileceğiniz bu kişiler aracı kurum olarak da kredi danışmanlığı hizmeti verebilmektedir. Kredi danışmanlığı sayesinde bankalardan almakta zorlandığınız kredilerinizi alabilirsiniz. Banka içerisinde yer alan diğer bütün faiz oranları da burada etik değerler çerçevesinde uygulanmaktadır. Yani çok fazla faiz uygulayan bir istiyorsanız sizden 10 alan kişilerden özellikle uzak durmanız ve bu kişiler ihbar etmeniz gerekmektedir.

Banka Dışında Kredi Veren Yasal Kurumlar

Bankalar kredi verirken daha önceki aldığımız krediler ve kredi kartlarımıza yaptığımız ödemeleri de mutlaka dikkate alırlar. Eğer önceki ödemelerimiz düzensiz ve risk oluşturacak şekildeyse bankalardan kredi alma sürecimiz uzar ve hatta kredi taleplerimiz geri çevrilebilir. Bunun gibi durumlarla karşılaştığımız  takdirde banka haricindeki yerlerden nakit ihtiyacımızı karşılama, kredi alma durumu ortaya çıkar.

Ne yazık ki bankalardaki sistemle nakit ihtiyacımızı karşılayabileceğimiz legal başvuru mercileri yok denecek kadar azdır. Ancak farklı sistemlerde ihtiyacımızı giderebileceğimiz yerler söz konusudur. Bunları şu başlıklarda inceleyebiliriz:

 • Biriktirme ve yardım sandıkları: Bazı kurumlarda kurum çalışanlarının nakit ihtiyaçlarına cevap vermek üzere, kurum çalışanlarının aidat ödeyerek gerektiği zamanlarda kredi alabilecekleri biriktirme sandıkları vardır. Ancak bu birimlerden sadece söz konusu kurum çalışanları kredi alabilmektedir.
 • İnşaat ve Emlak Firmaları: Eğer ev veya gayrimenkul almak için krediye ihtiyacımız varsa bunu bizzat inşaat firmaları karşılayabilmektedir. Uygun faiz oranlarıyla alternatifler sunan firmalar haricinde faiz olmaksızın hizmet sunan firmalar da mevcuttur.
 • Otomotiv Firmaları: Söz konusu ihtiyaç taşıt ihtiyacı içinse, taşıt satışı yapan firmalar bu konuda yardım sağlamaktadır. Yine bu ihtiyaçta da faizli veya faizsiz nakit ihtiyacını sağlayan teşebbüsler bulunmaktadır. İstediğimiz taşıta göre uygun hizmet alternatifleri sunulmaktadır.
 • KOSGEB Kredileri: İş kurmak için nakit ihtiyacımız varsa bunun için en uygun başvuru yeri Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB)’dır.

KOSGEB bir devlet teşebbüsü olmakla birlikte yatırımcı ve girişimcileri destekleme, teşvik etme özelliği taşır. Kendi işinin kurmak isteyenlere KOSGEB faizsiz kredi ve hatta hibe dahi verebilmektedir.  En az 50.000 TL karşılıksız kredi yani hibe yardımında bulunmakta, ayrıca da ufak çaplı işlerde  100.000 TL ye kadar karşılıksız faizsiz kredi vermektedir.

Bunların haricinde çeşitli borçlanma yöntemleri olsa da bankalardaki kredi yoluyla borçlanma yöntemine en yakın olan sistemler bunlardır. Ayrıca legal olmayan borçlanma yöntemleri borçluyu oldukça müşkül durumlara sokacağından ve söylendiği gibi illegal de olduğundan kati suretle bu yollara başvurulmamalı, her zaman legal yollardan çözümler aranmalıdır.

Nisan 17, 2016

Etiketler:
 • 5aylığına 6000 tl ihtiyacım var devlet memuruyum yardımcı olursanız sevinirim

 • Aamsun Atakumda esnafım ekonomik sorunlardan dolayı malzeme alamaz hale geldim bankalardan kredi notunun düşük olduğundan alamıyorum. Dükkanımda adıma faturalı otuzbin değerinde makinam var. Bana acil 15 BiN TL lazım. hem işimi düzelteceğğim hem bitireceğim malzeme aldığım yere borcum var kapatacak ve yeni malzeme alarak iflasın eşiğinden kurtulacağım

 • Öğrenciyim 1000 lira kredi kartı borcum var ailemin haberi yok 20 yaşındayım kredi ve kredi kartı alamıyorum konyada yazıyorum devletten kredi alıyorum Allah rızası için yardım edin haciz gelecek

 • Acil 100.000 tl paraya ihtiyacım var aylık 2500 tl geri ödeme yapabilirim acil yardım edin lütfen İSTANBUL

 • 25.000 TL ihtiyacım var 3 ay sonra faizi ile geri ödeme yapacağım yardımcı olabilecek kimse var mı ya da banka dışında nereye başvurabilirim

 • Merhaba
  Acil 40000 tl ihtiyacım var.
  Aylık 1500 tl taksit öderim.
  Lütfen yardımcı olun.
  Hayırlı işler.

 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir