Borç Para Veren Tefeciler

Ne işle uğraşırsanız uğraşın, ortada bir ticaret söz konusu ise, en sağlıklı sonucu alabilmek için en çok güvenliğe önem vermelisiniz. Yasalara göre hareket etmek, sonradan karşılaşabileceğiniz tüm sorunlardan daha kolay sıyrılmanızı sağlayacaktır.

Hayat standartları, yaşam koşulları ve tüm bunlara paralel olarak elde edilen gelirler ve bir de üstüne üstlük devlet tarafından belirlenmekte olan açlık sınırı düşünüldüğü zaman paraya ihtiyacı olmayan birini bulmak zor ve hatta neredeyse imkansız olmaktadır. Herkesin yaşan standartlarına ve hayat görüşlerine bağlı olarak öncelikleri de birbirinden farklı olduğu düşünülünce, acil nakit ihtiyacı talebi ve söz konusu bu duruma yönelik olan bulunacak çözüm yolları da  herkese göre değişim gösterecektir.Fakat, barınma, beslenme, eğitim, sosyal yaşam ve sağlık en temel ihtiyaçlar arasında başı çekmekte ve bunlardan vazgeçmek nerede ise imkansız olmaktadır. Elbette  giyinme ve eğlenme gibi konular de temel ihtiyaçlar için sayılmalıdır çünkü bunlar olmadan, keyif alarak yaşamak çok da mümkün olmayacaktır. Bu öncelikler düşünüldüğü zaman, elbette herkesin acil nakde ihtiyacı vardır.

Borç Veren Tefeci

Anlatılmakta olan bu bilgiler kapsamında düşünüldüğü zaman sadece asgari ücretli bir işte çalışıp, bu gelir ile para biriktirerek ihtiyaç duyduklarınıza sahip olmak da oldukça güç ve hatta genel olarak imkansız bir durum olmaktadır.

Bankaların sunmakta oldukları ve hemen hemen her ihtiyaca cevap vermek üzere düzenlenmiş olan kredi olanakları ise  böyle zamanlarda insanların yardımına koşmakta ve mevcut olan para sıkıntılarını çözmek için imkanlar sunmaktadır. Siz de mevcut olan ihtiyaçlarınıza yönelik olarak öncelik sıranızı belirleyerek, banka kredisi çekebilir ve aydan aya ödemelerinizi yapabilirsiniz. Borcunuz bittiğinde de öncelik sıranızın alt kademelerinde yer alanlar için yeniden kredi çekebilirsiniz. Bu sayede borçlu bir şekilde de olsa hayal ettiğiniz hayatı yaşamak için imkan yakalamış olabilirsiniz.

Ancak hemen hemen herkesin de bildiği üzere ülkemizde hizmetlerine devam etmekte olan bankalar kendilerine kredi alma talebi ile başvurmakta olan kişilerin hepsine olumlu bir şekilde cevap verememektedir. Bu durumun temel nedeni ise her iktisadi teşebbüs gibi bankalarında kar etme amacı taşıdığıdır. Bu çerçevede almakta oldukları krediyi geri ödemeleri muamma olan kişilere hizmet vermekten şiddetle kaçınmaktadırlar. Bu noktada belirleyici olan ise kendilerine kredi almak için başvuru yapan kişilerin geçmiş ödemelerini özetleyen kredi notları ve finansal geçmişleri olmaktadır. Bu çerçevede milyonlarca kişi bankalardan ve benzer şartlarda hizmet veren finans şirketlerinden kredi almakta zorlanmaktadırlar.

Bankalardan kredi alamayanların ilk akıllarına gelenlerden olan borç para veren tefeciler ise aslına bakarsanız kesinlikle, umut bağlayacağınız bir kapı olmamalıdır. Bu konuda kati olarak belirtmek gerekir ki, bankalar dışında senetle ya da sözleşme ile kredi verme yetkisine kimse sahip değildir. Üstelik, faiz oranları da düşünülünce, yapacağınız anlaşmadan her koşulda zararlı çıkacaksınız. Örneğin, tefecilik yapanlar ile anlaşıp 10.000 liralık bir kredi talep ettiğinizde, geri ödemenizi neredeyse iki katı şeklinde yaparsınız. Mevcut olan para sıkıntınız eğer sağlık sorunu gibi son derece zaruri bir ihtiyacı içermiyor ise, bu kişiler ile kesinlikle anlaşmamalısınız. Sonuç olarak tefecilik yapmak ülkemizde yasaktır. Her ne kadar borç almak suç olmasa da, yasal olmayan yollardan kazanılmış bir parayı borç olarak almanız sorun ve suç teşkil edebilir. Bu paranın, çalıntı olmadığını bilemezsiniz.

Senetle kredi verenler ile çalışmak yerine, banka kredisi için, bankaların taleplerini karşılamaya yönelik  finansal durumunuzu iyileştirmeye çalışmalısınız. Bu çok daha sağlıklı ve güvenilir bir ticarettir. Bankalar sizi asla tehdit etmezler ve bütün işlemler yasalar çerçevesinde gerçekleşir. Acil nakde banka borcunuz yüzündense, bu konuda bankalar ile görüşerek kredi borcu yapılandırma seçeneklerini değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

  • Acil 15.000 TL’ye ihtiyacım var dönüş yaparsanız sevinirim bilgi alabilirsem memnun olurum aylık 1.500 tl net gelirim var teşekkürler

  • Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir