Borçlu Cari Hesap Kredisi ZİRAATBANK

borçlu cari hesap kredisi

Cari hesap kredileri firmalara sağlanan kredi tipleri arasında yer alır. Firmalar zaman zaman nakit ihtiyacı duyabilir ve böyle büyük firmaların da para ihtiyaçlarını karşılamaları için itmeleri gereken yerlerin başında ise bankalar yer almaktadır. Bankalar kişilerin nakit ihtiyaçlarını karşılamak isterler. İnsanlara farklı hizmetlerle birçok avantaj sunan bankaların bu durumda olan firmalar için de karları mevcuttur.

Bunlardan ilki de “borçlu cari hesap kredisi” adı altında verilmekte olan kredidir. Bu krediye göre kişi alımı olduğu krediyle masraflarını karşılayabilir ve herhangi bir yere olan borçlarını da çok rahat bir şekilde ödeyebilir.

Borçlu cari hesap kredilerinde dikkati çeken asıl nokta anaparanın vade zaman dilimi içerisinde ödenebilirken, faiz ise 3 ay içerisinde ödenmek durumundadır. Birçok banka borçlu cari hesap tipinde kullandırmış oldukları kredi için 12 ay vade imkanı sunmaktadır. 12 aylık bir vade sürecine firmanın toparlanıp borunu ödeyebilmesi beklenmektedir. Bu kredi tipinde belirli aylarda faiz tahakkuku yapılır ve bu sayede bankanın da kazanması sağlanır.

Her banka ayrı bir kredi faiz oranı belirler ve genellikle bu rakamları internet üzerinde yazmazlar. Bunun en büyük sebepleri arasında her firmanın ihtiyacına göre ayrı bir plan yapılması gerektiğinden kaynaklanmaktadır. Bunun için size en yakın şubeye giderek detayları burada görüşmeniz gerekmektedir. Firmanızın ihtiyacına göre buradan kredi almanız da mümkündür. Kredi almak isteyen firmalar için borçlu cari hesap kredileri birer kurtarıcı olarak yorumlanır Firmalar buradan almış oldukları kredilerle borçlarını büyük oranda kapatmakta ve daha sonra ise bankaya borcunu geri ödeyebilmektedir.

Cari hesap kredilerinde banka ve firmanın sözleşmesine dayalı bir hizmet verilmektedir. Bu avantajdan yararlanmak isterseniz siz de istediğiniz bankanın size en yakın şubesine gidebilirsiniz.

Hangi bankalar bu hizmeti veriyor?

Garanti Bankası, Vakıfbank ve Ziraat Bankası tavsiye edebileceğimiz bankalardır.

Eylül 2, 2018

  • Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir