Borcumdan Dolayı Kredi Çekemiyorum

Kredi çekmek kimimizi sık sık ihtiyaç duyduğu bir durumdu. Nakit ihtiyacımızı gidermek adına bankalara kredi başvurusu yaparız. Birçoğumuz detaylı incelemeden sonra kredi alırken birçoğumuz da sicilimizin bozuk olması ya da kredi puanımızın düşük olması gibi sebeplerden dolayı bankalardan kredi alamaz. Bu durumlardan ötürü kişiler kredi alabilmenin farklı yollarını aramaktadırlar. Gerçekten de bankalar artık eskiye göre çok daha dikkatli bir şekilde kredi çekmek için başvuran adayları incelemeye alırlar. Bankanın incelemeye aldığı adayın geçmiş ödemeleri takip edilir ve hangi bankalarla çalıştığına bakılır. Bunun sonucuna adayın gelirinin yeterli düzeyde olması, geçmiş borçlarını düzenli şekilde yapması halinde ise banka adaya kredi sağlayabilmektedir.

Kredi çekemiyorum ne yapmalıyım?

Bankaların bu şekilde davranmalarının en büyük yolu borcun ifasının yani yerine getirilmesinin gecikmesinin tek yaptırımının müşteriyi icraya zorlayabilmesi olmasında kaynaklanır. Yani müşterinin borcu ödeyememesi durumunda banka bundan büyük bir zarar görmektedir. Bu sebepten ötürü banka hem kendini hem de müşterisini garanti altına almak istemektedir. Bankalar borcunuz olması durumunda ise size kredi desteği sunmazlar.

Bankaya başvurup red cevabı aldıysanız ve borcunuz varsa yapmanız gereken birkaç şey bulunur. Bunlardan ilki borçlarınızı düzenli bir şekilde ödeyerek kredi puanınızı düzenli bir şekilde arttırmak olacaktır. Bankalar zaman zaman borcu olan ancak kredi puanı yüksek olan kişilere 2. Bir kredi çıkartabilmektedirler. Diğer bir yöntem ise bir ek gelir elde etmeniz olacaktır. Ek gelir sayesinde bazı kişiler ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Bu sayede bankalardan kredi almaya ihtiyaç duymazlar. Deneyebileceğiniz diğer bir yöntem ise bir başkasından sizin adınıza kredi çekmesini talep etmek olabilir. Bu kişi genellikle aile üyelerinden seçilir. Ancak kredi çekmesini istediğiniz kişiyle aranızın bozulmaması için, ona borcunuzu ödeyebileceğinizden emin olmanız gerekmektedir.

  • Kredi çekmek istiyorum ama çekemiyorum özel şirkette çalışıyorum maaşım 2050 tl bana yardımcı olursanız sevinirim

  • Hiç bir bankaya yada kuruma borcum yok 2500 TL resmi gelirim var ama öncesinde yaşadığım borçlardan dolayı kredi notum düşük 12000 TL kredi.

  • Bana çok acil nakit lazım icralık oldum avukatlar kapıma dayandı bankada sorunum var alamıyorum yardım bekliyorum çok acil

  • Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir