Dul Maaşıyla Kredi Çekilir Mi? DUL YETİM MAAŞIYLA KREDİ

Kredi çekme işlemi en çok düşük gelirli grupların başvurduğu bir hizmet olduğundan başvuruyu yapan kişilerin emekli maaşı, engelli maaşı ya da dul maaşı ile geçinmeye çalışan kişiler olması yadsınamaz bir durum olmaktadır.  Bankalara kredi çekmek için başvuran kişilerin büyük çoğunluğu bahsedilen bu düşük gelir gruplarına ait kişiler olduğu için bankalar bu durumu geri çevirmemekte ve başvurular gerekli şartlar dahilinde ise kabul edilmektedir.

Bu sayılan düşük gelir grubu içerisinde bulunan kişilerden en az maaşla geçinmek zorunda olan grup ise dul maaşı alan kişilerdir. Bu kişiler eşlerinden kalan maaş ile yetinmek ve hayatlarını idame ettirmek durumunda kalmaktadırlar ve günümüz ekonomik şartları içerisinde bunu gerçekleştirmekte de oldukça zorlanmaktadırlar. Bu maddi sıkıntılar içerisinde de aradıkları çözüm olanakları arasında en akla yatkını bankalar olmakta ve dul maaşı ile geçinmek zorunda olan bahsi geçen kişiler kredi talebi ile bankalara başvuru yapmaktadır.

Dul ve Yetim Maaşı İle Kredi Alma Şartları

Bankalar açısından ise başvuru yapan kişinin dul maaşı ile geçiniyor olması herhangi bir sorun teşkil etmemekle beraber belli başlı bazı özellikleri de taşıyor olmaları da gerekmektedir. Çünkü bankalar başvuru yapan her gelir grubunda bazı özellikler aramakla beraber bahsi geçen bu özellikler olmazsa olmazdır.

Bunlardan bazıları ise şöyle sıralanabilir; geçmişte alınmış olan kredilerin ya da kredi kartlarının taksitlerinin düzenli bir şekilde ödendiğinin ve ödeme sürecinde hiçbir sıkıntı çıkarmaksızın risksiz bir müşteri olacağımızın belgesi olan kredi notumuzun gerekli seviyede olması ve bununla ortak payda da sicilimizin de düzgün olması, Merkez Bankası’nın hazırladığı kara listede olamamamız, sahip olduğumuz dul maaşını belgeleyen bir nüsha ibraz edebilmemiz ve bankanın talep edeceği diğer belgeleri de sunabilmemizdir.

Dul Maaşı ile Kredi Başvurusu

Tüm bu şartlara sahip bir kişi dul maaşı ile geçiniyor ve tek geliri bahsi geçen bu dul maaşı olsa bile bankalara kredi talebi ile başvuru yaptığında yüksek ihtimalle bu başvurusu geri çevrilmeksizin kabul edilmektedir. Başvuru için gerekli belgeler ise, başvuru formu, nüfus cüzdanı, dul maaşı aldığımıza dair bir belge ve ikametgahtır.

Ocak 3, 2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir