Faturalı Hatta Kredi Transfer Gönderme

Kredi transfer nedir? Bilindiği gibi eskiden gsm operatörlerinde sadece faturalı hatlar vardı. Faturalı hatlar hem çok pahalı oluyordu, hem de bu faturaların limitlerini kontrol etmek oldukça zordu. Bu yüzden, kontörlü hatlar ortaya çıktı. Kontörlü hatlarda, paranızın yettiği kadar kontör alarak, kullanım yapabiliyordunuz. Böylece hem sürpriz fatura ile karşılaşma derdi kalmadı, hem de kontör yükledikçe özel kampanyalardan yararlanma şansı doğmuş oldu. Günümüzde artık, iletişimin teknolojik açıdan çok daha kolay bir hale gelmesi ile, kontrol edilemez olan faturaların da önüne geçilmiş oldu. Hatta bazıları için, faturalı hat kullanmak, kontörlü hat kullanmaktan çok daha karlı hale geldi. Hal böyle olunca da, artık çocuklat için bile faturalı hatlar alınır oldu. Ancak, özellikle şirketlerde ve tabi yine çocukların kullandığı hatlarda, kontör tercih edilmeye devam ediyor. Kontörünüz bittiği zaman, bayilere gitmenize de gerek yok. Dilerseniz atmlerden, dilerseniz operatörünüzden kredi kartınız ile de kontör yükleyebiliyorsunuz. Hatta, faturalı hattan kredi transfer gönderme işlemi de yapabiliyorsunuz.

Faturalı hattan kredi transfer işlemi nasıl yapılır? Bu işlem, kontörlü hat kullanıcıları için de harika bir hizmet. Size ait ya da başkasına ait faturalı hattan, kontörlü hattınızı kredi transfer edebiliyorsunuz. Bunun için iki hattın da aynı gsm operatörüne ait olması gerekiyor. Farklı gsm operatörleri arasında kredi transferi yapma şansınız bulunmuyor.

Transfer işlemi için yapmanız gerekenler ise şöyle;

Turkcell aboneleri için faturalı hattan kredi transferi; Turkcell aboneleri faturalı hatlarından, kontrölü hatlara kredi transferi yapmak için internet sistemini kullanabilecekleri gibi, cep telefonlarından kısa mesaj göndererek de bu işlemi gerçekleştirebilirler. Turkcell resmi internet sayfası üzerinden giriş yaparak, “Hesabım” bölümü, ardından da “TL İşlemleri’ menüsüne girerek, dilediğiniz Hazır Kart müşterisine kredi transfer edebilirsiniz. Sms ile kredi göndermek için ise, kredi transfer etmek istediğiniz Hazır Kart numarası (başına sıfır koymadan 10 haneli olarak), bir boşluk bırakarak göndermek istediğiniz kadar TL’yi yazarak 2222’ye kısa mesaj atabilirsiniz. Her iki işlemde de gönderdiğiniz kadar ücret, dönem faturanıza yansıtılıyor.

Türk Telekom aboneleri için faturalı hattan kredi transferi; Bilindiği gibi, geçtiğimiz aylarda Avea, Türk Telekom bünyesine geçti. Bu geçiş ile de, tüm Avea kullanıcıları, Türk Telekom kullanıcısı oldu. Türk Telekom kullanıcıları, faturalı hatlarından, kontörlü hatlara TL göndermek istediklerinde, sadece kısa mesaj atmaları yeterli olacaktır. Lira göndermek istedikleri Türk Telekom kontörlü hat kullanıcısının telefon numarasını 10 haneli olarak, başında sıfır olmadan yazıp, sonrasında bir boşluk bırakıp, göndermek istedikleri Lira miktarını yazıp, 9235’e kısa mesaj atmaları yeterli olur. Ardından sistem bir onay mesajı gönderir. Bu onay mesajına E yazarak cevap verdiğinizde, transfer işlemi gerçekleşmiş olur. Onay mesajına cevap vermeden önce, göndermek istediğiniz numaranın doğru olup, olmadığını da kontrol etmeyi ihmal etmeyin.

Vodafone aboneleri için faturalı hattan kredi transferi; Vodafone CepLira transferi için internet üzerinden, sisteme giriş yaparak işlem yapabilirsiniz. Onun dışında da sevdiklerinize CepLira göndermek istediğinizde ücretsiz olarak, 7038’i aramanız yeterli olacaktır. Müşteri Hizmetleri servisi, CepLira transferi için sizi otomatik olarak yönlendirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir