Faturalı Hatta Nakit Çekme

Bankalar aracılığı ile kredi alma olanağı bulamayan kişilerin başvurdukları yeni yöntem faturalı hat üzerinden kredi alma başka bir tabirle faturalı hatta nakit çekme işlemidir. Bu sistem sayesinde acil nakit para sıkıntısı çeken kişiler sahip oldukları faturalı hat üzerinden söz konusu olan bu sıkıntılarına çözüm bulabilmekte olup, son zamanlarda en sık başvurulan yöntemler arasında anlatılmakta olan bu sistem bulunmaktadır.

Bu yöntem ile para sıkıntılarını çözmek isteyen kişilere yönelik verilmesi gereken bilgiler ise şunlardır:

  1. Hali hazırda kullanmakta olduğumuz hattımız faturalı olmak zorundadır,
  2. Hattımıza yönelik tüm faturalarımızı düzenli bir şekilde ödemiş olma zorunluluğumuz vardır, aksi takdirde anlatılmakta olan sistemden faydalanma olanağı bulamayız.
  3. Söz konusu olan bu kredi verme sisteminin işleyişine dair bilgi vermemiz gerekir ise, faturalı hatta ek olarak telefon verme kampanyalarını esas alan bir uygulama olma özelliği taşımaktadır.
  4. Eğer kişi faturalı hat üzerinden nakit para çekme talebi ile bir telefoncuya giderse ilk olarak yapılacak işlem, söz konusu kişinin sahip olduğu faturalı hat üzerinden telefon alıp alamayacağı olmaktadır.
  5. Anlatılan özelliklere sahip olan kişinin tarifesine ek olarak telefon alma hakkı bulunuyor ise bu aşamada kişi bir adet telefon ediniyor.
  6. Daha sonra yapılmakta olan işlem ödemeleri faturamıza yansıtılmış olan bu telefonu daha almadan satmak
  7. Telefonu aldığımız yere, alış fiyatının altında bir fiyata satıyoruz ve bu yöntemle elimize bir miktar nakit para geçmiş oluyor.
  8. En fazla tutarda nakit para takviyesi alabilmek için, en pahalı telefonu alıp tekrar satmamız gerekmektedir.
  9. Bu konuda dikkat çeken bir konu da almış olduğumuz telefonu tekrardan satarken, alış fiyatının oldukça altında bir fiyata satıyor olmamızdır. Buradaki fiyat farkı bize faturalı hat üzerinden nakit para çekme olanağı sağlamakta olan telefoncunun komisyonu olmakla birlikte, anlatılmakta olan işlem hali hazırda bu komisyon karşılığında yapılmaktadır.

Söz konusu bu sistemin tüm detayları listelendiği gibi olmakla beraber kullanıcılarına ciddi anlamda nakit takviyesi sağlayan bir işlem olma özelliği taşımaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir