Faturalı Hattı Olana Kredi

Eskiden sadece bankalar ve benzer şekilde hizmet vermekte olan finansal şirketler aracılığı ile verilebilmekte olan kredi olanağı günümüzde nerede ise her türlü kurum, kuruluş ya da firma tarafından verilebilir olmaktadır. Hemen hemen her yerde gördüğümüz kredi verilir tarzındaki ilanlara özellikle bugünlerde gözümüze sıklıkla çarpmaya başlayan cep telefonlarında “faturalı hatta kredi”  ilanları eklenmiş ve gerçekten de gören kişilerin oldukça dikkatini çekmeye başlamıştır. Böyle bir hizmetin nasıl gerçekleşeceğini ve işleyiş sisteminin nasıl olduğunu merak eden bireyler sırf bu nedenden dolayı bile denemek ve bilgi almak adına mevcut olan talebi daha da arttırmaya başlamıştır. Üstelik verilecek olan  kredilere ait tutarların oldukça tatmin edici nitelikte olması bahsi geçen bu talebi arttırma konusunda başka bir etken olma özelliği taşımaktadır.

Yalnızca faturalı telefon hattı kullanan bireylerin yararlanabilmekte olduğu bu ürün hat sahibi olan kişinin her ay faturasına yansıtılacak şekilde kişiye yeni bir telefon cihaz satışı yapılarak ilgili cihazın kutusu hiç açılmadan yine aldığımız yere satışını yapmayı ve hizmet alınan telefoncunun da  satılan tutardan düşük bir bedele tekrar geri almasını içermektedir. Daha net anlatmamız gerekir ise ödemesi faturamıza yansıtılacak cihaz yerine bu cihazın parasını almaktayız. Alacağımız tutar ise ödeyeceğimiz paradan bir miktar az olmakta aradaki fark da telefoncunun komisyonu olmaktadır.

Bankalardan ya da diğer kuruluşlardan kredi kullanım imkanlarından yararlanma olanağı bulamıyorsanız ve hali hazırda da faturalı hat sahibi iseniz bu işlemi yapmakta olan telefon bayilerine başvuruda bulunarak nakit para ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir cihazı satın almak sureti ile kredinizi kullanabilirsiniz.

Faturalı Hatlara Kredi İşlemi Nasıl Uygulanıyor?

Örneğin  3 bin Türk Lirası tutarlı bir cep telefonu satın aldığınızda hat sahibi olan kişinin ilgili geri ödemeleri kolaylıkla yapabilmesi adına bu tutar her ay telefon faturasına yansıtılmaktadır. İlgili cep telefonu anında 2.500 Türk Lirası tutarına satılan kişiden geri alınarak kalan 500 Türk Lirası’ndaki tutar telefoncuya kar olarak kalırken 2.500 TL’lik tutarı alan kişi de nakit para ihtiyacını gidermiş olmaktadır.

Vodafone Faturalı Hatta Kredi İmkanı: Yapılması gereken ilk işlem bu olanağı sunacak olan bir Vodafone bayisi tespit etmektir. Daha sonra ise bu yer tarafından daha önce yapmış olduğumuz fatura ödemeleri incelenecek ve kredi alıp alamayacağımız tespit edilecektir. Söz konusu olan bu sistem kapsamında alacağımız kredinin tutarını ise Vodafone firmasının yapmakta olduğu cihaz kampanyaları belirlemektedir.

Türkcell Faturalı Hatta Kredi İmkanı: Bu firma da sunmakta oldukları faturaya ek cihaz kampanyaları ile kullanıcılarına kredi alma imkanı sunan yerler arasında bulunmaktadır. Bunun için ise yine en önemli detay bu hizmeti veren bir Türkcell bayisi tespit etmektir. Daha sonra ise eğer bu bayi tarafından yapılacak olan araştırma sonucunda bu hizmeti alabileceğimize onay verilir ise mevcut kampanyaların detaylarına göre belirlenecek para tutarında kredimizi alabilmekteyiz.

Türk Telekom Faturalı Hatta Kredi İmkanı: Ülkemizde hizmet vermekte olan GSM operatörlerinden biri olan Türk Telekom da sunmakta oldukları faturaya ek cihaz kampanyası ile kullanıcılarına kredi alma imkanı sunmaktadır. Bunun için de yine hizmet verecek bir telefoncu bulmamız ve anlatılan şartlar dahilinde kredi almamız mümkün olmaktadır.

Telefon Hattına Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

Detayları anlatılmakta olan bu sistem ile alakalı olan temel esasları genel bir çerçevede toparlamamız gerekir ise,  bütün bu işlemleri yaparak nakit paraya sahip olabilmek için faturalı telefon bir hattına sahip olabilmenin yanı sıra ilgili fatura ödemelerinin düzenli olarak yapılmış olması, hatta ait herhangi bir yasal takip olmaması, en az 6 ay boyunca hattın aynı kişi tarafından kullanılıyor olması gerekmektedir. Bu şartların yerine getirilmesi halinde özellikle beklenmedik anlarda doğan acil ihtiyaçlar için gereken nakit paranın bulunması oldukça kolay olmaktadır. Ancak her telefoncu tarafından ilgili işlem yapılaması mümkün olmamakta bu sebepten dolayı güzel bir araştırma yapılması gerekmektedir. Bu konuda tavsiye edilecek olan yöntem genellikle internet ortamından araştırma yaparak ya da gezerek bulunabileceği doğrultusundadır.

Kaynak: https://www.faturalihatlarakredi.com/

 

  • Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir