Hac Parası Hangi Bankalara Yatırılacak

Her yıl milyonlarca vatandaşımız hac farizasını gerçekleştirmek için kutsal topraklara gitmek için başvuru yapmakta olmakla beraber pek çok hacı adayı da hac parası hangi bankalara yatırılacak bilmemektedir. Söz konusu durumdaki kişilerin büyük çoğunluğunu yaşlıların oluşturduğunu düşünür isek “hac parası ne kadar?”, “hac parası nereye yatırılacak?” ya da” umre fiyatları nedir?” gibi sorulara cevap vermek oldukça gerekli bir durum olmaktadır.

Bu konuda hac ön kayıt parası ve hac kesin parası yatırılacak olan bankalar ve bilgileri aşağıda belirtildiği gibidir:

  1. Vakıf Bankası: ülkemizde hizmet veren kamu bankaları arasında en çok tercih edilenlerden biri olan bankanın tüm şubeleri hac işlemlerine dair yapılacak ödemeleri kabul etmekte olup, eğer yapacağımız işlem hac ön kayıt parası yatırmak ya da hac kesin kayıt parası yatırmak ise adı geçen bankanın internet bankacılığı ya da mobil bankacılık hizmetleri üzerinden de ödeme yapabilme olanağımız bulunmaktadır.
  2. Ziraat Bankası: en köklü ve gelişmiş bankalar arasında ilk sıralarda bulunmakta olan bu yer üzerinden herhangi bir şubeye gidilerek hac ödemelerinin tümünü gerçekleştirme olanağımız bulunmaktadır. İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık hizmetleri üzerinden yapılacak olan ödemeler ise hac ön kayıt ödemesi ve sağlık müracaatları tahsilatlarıdır.
  3. Albaraka Türk Katılım Bankası: bu banka da hac ödemeleri için hizmet vermekte olup her bir şubede söz konusu olan işlemi yapma olanağımız bulunmaktadır. Eğer Albaraka Türk Katılım Bankası’nın internet bankacılığı hizmeti üzerinden işlem yapmak istiyor isek bu yöntem ile yapabileceğimiz tek işlem hac kesin kayıt parası yatırmaktır.
  4. Türkiye Finans Katılım Bankası: yapacak olduğumuz hac ödemeleri ile alakalı olarak hizmet veren bir başka banka da burası olup herhangi bir şubeye giderek her türlü işlemimizi gerçekleştirebiliriz. Ancak bu bankanın sahip olduğu internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamasından faydalanmak istiyor isek yapabileceğimiz işlemleri arasında; hac kesin kayıt parası yatırmak, hac ön kayıt parası yatırmak, sağlık müracaatları ödemeleri ve umre için yapılacak olan ödeme işlemleri bulunmaktadır.
Ocak 6, 2018

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir