İcralık PTT Emeklilerine Kredi Verilir

Bankalara olan borçlarımızdan dolayı, düşük kredi notumuz yüzünden, sicilimizin bozuk olması sebebi ile ya da buna benzer daha pek çok gerekçe ile bankalardan kredi çekme imkanımız son derece az olmaktadır. Bu konuda en hassas olan konuların başında mevcut olan banka borçları nedeni ile hacizlik olmak^gelmekle beraber bu durum paralel olarak hiçbir banka hacizlik olan bir kişiye ne kredi ne de kredi kartı vermektedir. Bu durumda olan insanları sayısı ise yadsınamayacak kadar fazla olmaktadır. İhtiyaçları dahilinde olan nakit paraları da bu durumun bir sonucu olarak bankalardan karşılayamamaktadırlar. Bu yüzden de çevrelerindeki pek çok alternatifi değerlendirmeye çalışmakta ve kendilerine nakit para takviyesi yapacak ya da mevcut olan ihtiyaçlarını finanse edecek yerler aramaktadırlar.
Bu konu ile  ilgili olarak bir çok yerde ilanlar görmek mümkün olmak ile beraber hemen hemen hepsi hacizlik olanlara kredi çıkartılır ibaresini kullanmaktadır. Ancak bu ilanı vermekte olan yerlerin birçoğu buna paralel olarak da yaptıkları işlem  tür işlemler yasal olmamak ile beraber son derece de riskli olmaktadır.  Örneğin; icralık PTT emeklilerin kredi verilir ilanını pek çok kişi görmüş hatta bu durumda olan kişiler de umuda kapılarak kendilerine bir çözüm yolu bulduğunu düşünmüştür. Ancak genel olarak herkes bilmelidir ki icralık olan birine kredi veriyorlarsa ya da kredi çıkartma hizmeti sunuyorlarsa ya büyük ihtimalle çok yüksek faiz oranları ile çalışıyorlar ya da sizi dolandırmanın peşindedirler.

PTT Maaş Müşterilerine Kredi Çıkartılır

Bu Yerler Güvenilir Mi?

Bahsi geçmekte olan bu durum hemen hemen herkes için çok sakıncalı olmak ile beraber mevzu bahis olan gelir seviyeleri çok düşük ve aynı zamanda icralık olan emekliler iken söz konusu durum daha da tehlikeli bir hal almaktadır. Bu sebepten dolayı hemen hemen her yerde görmekte olduğumuz bu tarz ilanlara itibar etmemenizi size şiddetle tavsiye diyoruz. Çünkü son yıllarda en çok uygulanan dolandırıcılık yönteminin bu olması ile beraber pek çok tefecinin de aynı yöntem dahilinde kendilerine kurban seçtiklerini de tahmin edersiniz.

İcralık Borcu Olanlar Ne Yapmalı?

Bu durumda yapılacak olan en önemli ve en sonuç odaklı hareket icralık olduğunuz bir banka ile anlaşmanız ve mevcut olan sorunlarınızı direk kaynağından çözmenizdir. Hali hazırda icralık ve borçlu olduğunuz bankaya gidip yetkili bir kişiye “Ben bu borcumu ödeyemiyorum, bana uygun ve daha uzun vadeli taksitlere bölmenizi istiyorum.” dediğiniz taktirde size yardımcı olacakları kuvvetle muhtemeldir. Çünkü hiç ödeyememe ihtimalinizi düşünerek, bu önerinizi kendileri açısından daha makul ve daha çözüm odaklı bulacaklardır. Bu sayede son derece güvenli ve yasal bir yol ile söz konusu probleminizi çözme olanağı yakalayabileceksiniz.

Başka kişilerden ya da yerlerden aldığınız kredi ise, çok yüksek faiz oranları ile verilebileceği için daha çok zarara girme ihtimaliniz yüksek olmaktadır. Bu iki durum mukayese edildiği zaman her akıllı insan için bankamız ile konuşarak bulabileceğimiz çözüm yolu son derece uygun olacaktır.

Her ne olursa olsun, ne kadar borçlu, ne kadar sıkıntılı, ne kadar parasız ya da ne kadar çaresiz olursanız olun işleyiş sistemleri hakkında bilgi sahibi olmadığınız ve yasal bir şekilde hizmet verdikleri konusunda tereddütler yaşadığınız yerler ile parasal ilişkilere girmemenizi tavsiye ederiz. Bu sayede kuvvetle muhtemel olan büyük maddi ve manevi kayıplardan kendinizi koruyacak ve daha çetin sıkıntılar ile uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Her türlü parasal problemlerde bankalar ile ya da onlar gibi hizmet veren finansal kuruluşlarla sıkıntınızı gidermeniz sizin için çok daha avantajlı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir