Öğrenci Kredisi Almak İstiyorum Ne Yapmalıyım

Öğrencilerin de nakit ihtiyaçlarını çözebilmeleri için kredilere başvurma hakları bulunmaktadır. Bankalar tarafından bu kredilere eğitim kredisi denilmektedir. Hemen hemen bütün bankaların öğrenciler için hazırladıkları bu eğitim kredileri sayesinde öğrenciler, bütün okul masraflarını karşılayabilmektedir. Yurt içinde veya yurt dışında lisans, yüksek lisans ve doktora eğitim masraflarının karşılanabilmesi için alınabilecek olan bu krediler, uygun ödeme koşulları ve faiz oranlarıyla öğrencilerin hizmetine sunulmaktadır. Öğrencilerin kredi alabilmeleri için sahip oldukları seçenekler ve öğrenci kredileri veren bankalar ise şu şekildedir;

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi

36 aya kadar vadeli olarak verilen bu kredileri Ziraat Bankası şubelerinden alabilirsiniz. Diğer yandan bu kredileri taksitli veya Kredili Mevduat Hesabı şeklinde de başvuruda bulunarak kullanılabilmektedir. Bu başvurular, Ziraat Bankası internet şubelerinden de yapılabilmektedir. Kredi, öğrenci ve kursiyer velilerine, bununa birlikte öğrencinin ya da kursiyerin bu tür eğitim masraflarını üstlenen herhangi bir aile bireyine veya düzenli ve sürekli gelir sağlayan bir mesleği var ise öğrenciye direkt olarak ödenebilecektir. Bu kredilerde Ziraat Bankası şahsi veya maddi olarak teminat alma hakkına sahiptir. Ayrıca kredi vadesi boyunca hayat sigortası yapılmaktadır.

Yapı Kredi Öğrenci Kredisi

Yapı Kredi 5 bin TL’den 20 bin TL’ye kadar öğrenci kredisi vermektedir. Yurt içinde ve yurt dışında, tüm eğitim harcamalarınız için 50.000 TL kredi de alabilirsiniz. Üstelik bu kredi 36 ay vadeye kadar ile verilmektedir. Diğer yandan dosya masraf olmadan ve düşük faizli eğitim kredisi ile fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Bu kredileri almak isteyen öğrenciler, en yakın Yapı Kredi şubesini ziyaret edebilir. Buna ek olarak Yapı Kredi internet şubesi üzerinden de başvurunuzu anında yapabilirsiniz.

Vakıfbank Öğrenci Kredisi

İlköğretimden başlayarak lise son sınıfa kadar eğitim ve öğretim veren devlet okulları, özel okullarda okuyan öğrenciler için uygun kredi imkanları yer almaktadır. Bununla birlikte Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı gibi eğitim ve kültür hizmetleri veren kurumların öğrenci velilerine ve ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin eğitim masraflarının karşılanabilmesi için için Vakıfbank şubelerinde uygun öğrenci kredileri bulunmaktadır.

 

 

Ocak 20, 2018

Etiketler: ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir