Sıfırdan Zengin Olan ve Para Kazananların Tavsiyeleri

Herkes zengin olmak ister bu hayatta. Kim istediği bir şeyi alma zorluğu çekip alanlara seyrettirmeyi ister ki. Ama hayatta ne yazık ki, her istediklerimiz olmuyor. Ülkemiz orta gelirli ailelerin olduğu bir ülke. Bu yüzden istediğimizi alamayan, her daim tasarruf yapmak zorunda olan bir toplumuz.Hiçbir şekilde kimsenin yardımı olmadan zengin olanları duymuşsunuzdur. Peki bu kişiler nasıl sıfırdan zengin oldular. Nasıl ufaktan başlayıp da büyük firmaların sahibi olabildiler. Hepimiz bu öyküler merak ederiz. Çünkü bizde hikayelerinin içinden kendimize düşen tavsiyeleri almak isteriz. Çoğunluğunun bütününe baktığımız zaman, küçük yaşlardaki çabalarından bahsedilmekte. Yani küçük yaşlarda bir şeyler yapıp para kazanan kişilerin daha sonrasında işlerini büyütmeleri sonucunda zengin olmuşlar. Bazıları okurken bu girişimlerini gerçekleştirmişler, kimileri ise, okulunu bırakıp erken yaşta ticarete atılmış.

Hemen hemen hepsinin ticari bir zekaya sahip kişiler olduğunu görüyoruz. İlk önce kendilerine sermaye oluşturup, daha sonra üzerine bir şeyler daha koyup ilerlemiş hayatlar. Hatta öyle hayatları olanlar var ki, belki bazıları onların yaşadıklarını yaşasa değil zengin olmayı yaşamayı dahi düşünmeyebilir. Örneğin, Obrah Winfrey. Anne ve babası ayrı olan Obrah büyük annesinin yanında kalmıştır. Hatta akrabalarını tacizine dahi uğradıktan sonra 13 yaşından evden kaçıp babasının yanına gitmiştir. Tam burslu olarak üniversiteye gitmiş ve öğrenimini tamamlamaya çalışmıştır. Güzellik yarışmasında birinci olduktan sonra talihi açılmış ve bir markaya dönüşmüştür. Şu anda dünyada zengin sıralamasına giren Obrah asla hayattan vazgeçmemiş ve idealleri peşinde koşmuş inanılmaz bir örnektir. Yapılan bir röportajında asla hayatta küsmemiş ve hayallerinden vazgeçmediğini söylemiştir.  

Şuanda zengin olmuş kişilerin önceki yaşamları gerçekten kolay olmadığını görüyoruz. Bence kolay olsaydı zaten şuanda zengin olmazlardı. Çünkü zor kazanılan şey her daim sürekli ve kıymetli olur. Ülkemizdeki zenginlerin röportajlarını okuduğumuzda bazıları okurken kitap satmakla başlayıp kendi ihtiyaçlarını karşılayarak öğretimlerini tamamlamışlardır.

Edindikleri tecrübeler sayesinde işlerini ilertip daha büyük yatırımlara ulaşmışlardır. Böyle kişilerin tavsiyeleri ise, hep adım ileri hamleleri gerçekleştirip bu günlere geldikleri, asla risklerden korkmadıkları ve hep kazandıkları yönündedir.

Ocak 10, 2018

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir