TC ile Kredi Veren Bankalar

Kredi başvurusu için artık şubeye gidip sıra alıp saatlerce beklemek zorunda değilsiniz. Gerek bankanın resmî web adresi üzerinden gerek ise kısa mesaj kanalı ile anında kredi başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Banka başvuru içeriğinde yer alan T.C kimlik numaranız ile gerekli sorgulamaları yapacak ve bunu baz alarak onay verecektir.

T.C Kimlik Numarası İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Örnek vererek anlatıma devam edelim Akbank kredi başvurusunu şubeye gitmeden resmi internet adresinden yaptığınız da karşınıza çıkan forma T.C kimlik numaranızı yazmanız gerekmektedir. Aynı şekilde kısa mesaj kanalı ile başvuru da ise de Kredi yazıp aralarında birer boşluk bırakarak ve T.C kimlik numaranızı yazdıktan sonra 4425’e kısa mesaj göndermeniz yeterli olmaktadır. Hatta şöyle ki banka şubesine giderek yaptığınız başvuruda da kimlik numaranızla sorgulama yapılmaktadır.

TC İle Kredi Sorgulama

Yapılan sorgulama da ilk olarak finansal notunuza yani diğer adı ile kredi notunuza ulaşılıyor. Bu not geçmiş dönemlerde ki ödeme düzeninizi simgelemektedir. Eğer gerek kredi gerek ise kredi kartı ödemelerinizi zamanında yaptıysanız, kara listede yer almıyor ve ödenmemiş borçlarınız yüzünden hakkınızda yasal takip başlatılmadı ise banka için artı puan olacaktır. Buna ek olarak aylık net geliriniz, SSK prim ödemelerinizin yatırılıp yatırılmadığı da sorgulanmaktadır. Sıraladığımız etmenler olumlu olur ise banka kredinize onay verecektir. Dilerseniz kredi başvurunuzu yapmadan önce çalıştığınız bankanın müşteri hizmetlerini arayarak ya da Findeks gibi sistemler üzerinden kimlik numaranız ile sizde kredi notunuzu sorgulayabilir ve adımınızı bu doğrultu da atabilirsiniz.

TC İle Kredi Başvurusu

Onaylanma ya da onaylanmama durumu ise aynı gün içerisinde en geç banka yoğunluğa bağlı olarak 15 dakika içerisinde sizinle paylaşılacaktır. Akbank dışında, Yapı kredi bankası, Halk bankası, İş Bankası, Vakıfbank, Denizbank, Finansbank, Odeabank gibi diğer kamu ve özel bankalardan da T.C kimlik numaranız ile kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Daha fazla bilgi için bankaların resmî web adresini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Sizde daha fazla zaman kaybetmeden anında T.C kimlik numaranız ile kredi başvurularınızı tamamlayın.

 

Aralık 30, 2017

Etiketler: ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir