Tefeci Arıyorum Edirne

Bankaların aradığı şartları taşımadıkları için adı geçen yerlerden kredi alma olanağı bulamayan kişiler daha farklı çözüm yolları aramaktadır. Bu arayışa hemen hemen her yerde bulunan “tefeci arıyorum” ilanları dahilinde birçok kişi şahit olmakta ve bu arayış ülkemizin hemen hemen her şehrinde gerçekleşmekte olup en çok ön plana çıkan il ise “tefeci arıyorum Edirne” ilanı ile Edirne şehrimiz olmaktadır.

Ekonomik şartlar dahilinde borçlanma oranları giderek artmış buna paralel olarak da ödeme oranlarında düşüş göstermiştir. Söz konusu durum sebebi ile oldukça fazla sayıda kişinin bankalara olan borçları artmakta ve yeni bir nakit ihtiyacı durumunda kredi almak istedikleri zaman bankalar söz konusu kişileri geri çevirmektedir.  Nakit sıkıntılarına bankalardan alacakları krediler ile çözüm olanağı bulamayan kişiler para bulabilecekleri başka yerler aramakta ve bu noktada akıllarına gelen ilk yer ne yazık ki tefeciler olmaktadır.

Uygun Komisyon Oranlı Tefeciler

tefecilerin-para-verme-sartlari

tefecilerin-para-verme-sartlari

Tefecilik sistemi, yüzyıllardır uygulanmakta olan bir sistem olmakla beraber bu işi yapan kişiler de oldukça yüksek tutarlarda gelirler elde etmektedir. Ancak söz konusu duruma bir de tefecilerden para alan kişiler açısından baktığımız zaman söz konusu bu yerlerden aldıkları paralar için bir hayli yüksek tutarlarda faizler ödedikleri bu sebeple de son derece külfetli bir işe kalkıştıkları görülmektedir. Çünkü tefecilik sistemi ilk aşamada bize nakit para takviyesi sağlayarak çözüm olanağı sunuyor gibi görülse de, ilerleyen zamanlar dahilinde ödemelere uygulanan fahiş tutardaki faiz oranları nedeni ile kişiler oldukça büyük sıkıntılar yaşamakta bu nedenle de borç para aldıkları zaman oranla daha fazla nakit sıkıntısı çeker duruma gelmektedirler.

Anlatılmakta olan tüm bu bilgiler değerlendirildiği zaman tefeciler aracılığı ile para sıkıntımızı çözmek hiç de akıllıca bir yöntem olmamakta hatta çok büyük bir hata olup bizim için oldukça büyük sıkıntılara sebebiyet vermektedir. İşte bu sebeple de tefecilik yapmak Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suç olmaktadır. Bu yüzden de illegal yollardan çözüm olanağı aramak yerine yasal süreçler dahilinde para bulmaya çalışmak bizim için oldukça faydalı olacaktır.

  • Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir