Türkcell Finansman Kredisi Başvurusu

Ülkemizin tek yerli GSM operatörü olan Türkcell oldukça farklı bir işe atarak Türkcell finansman kredisi başlığı altında müşterilerine ve kullanıcılarına kendi bayilerinden cihaz alma konusunda yararlanabilecekleri kredi olanakları sunmaktadırlar. Oldukça yeni ancak dikkat çekici olan bu uygulamadan faydalanmak isteyen pek çok kişi bulunmakla beraber bu kişilerden hemen hemen hepsi Türkcell finansman kredisi başvurusu nasıl yapılır bilememekte ve bu konuda fikir aramaktadır.

Bu sistemden faydalanmak isteyen kişilerin en sık sorduğu sorular ve bilinmesi gereken diğer detaylar aşağıda açıklanmaya çalışılmıştır ve okuyucularıma faydalı olması umulmaktadır.

Turkcell Finansman Kredisinden Kimler Faydalanabilir?

a. Hali hazırda Türkcell müşterisi olan kişiler,

b. Talep edilen cihaza ait ödenecek tutar ile alabileceği kredinin tutarı uygunluk gösteren kişiler,

c. Son dönemlere ait olan fatura ödemelerinde gözle görülür bir düzensizlik ve aksama bulunmayan kişiler,

d. Üzerine kayıtlı olan hatların hiçbirinde ödenmemiş tutar ya da aksatılmış borcu olmayan kişilerdir.

Türkcell Finansman Kredisi Alabilmek İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Söz konusu olan sistem üzerinden cihaz ve buna paralel olarak da Türkcell finansman kredisi almak için gerekli olan belgeler yalnızca nüfus cüzdanımız ve bir adet nüshasıdır. Bunun dışında talep edilen hiçbir belge bulunmamaktadır.

Türkcell Finansman Kredisi Alabilmek İçin Başvuru Yapılacak Yerler Nerelerdir?

Bu sistem üzerinden kredi başvurusu yapabilmek için ilk aşamada ne kadar bir finansman alacağımız dair bilgi almamız gerekmekte olup bu işlemi yapmak için başvuru yerleri Türkcell iletişim merkezleri, Türkcell internet sitesi ya da çağrı merkezi olmaktadır.

Alabileceğimiz kredi tutarını öğrendikten sonra başvuru yapma ve bu olanaktan faydalanma kararı verdi isek bu konuda bizlere yardımcı olma konusunda yetkilendirilmiş yerler Türkcell iletişim merkezleri, www.turkcell.com.tr internet adresi ve yedi gün yirmi dört saat hizmet veren çağrı merkezi olan 0 532 532 00 00 numaralı hat olmaktadır.

Bu Kredinin Ödemeleri Nasıl Yapılmaktadır?

Söz konusu olan kredinin ödemeleri direk olarak telefon faturalarınıza yansıyacak olmakla beraber ekstra bir ödeme süreci bulunmamaktadır.

Türkcell Finansman Kredisinin Avantajları Nelerdir?

İlk aşamada belirtmeliyiz ki adı geçen firmaya ait olan ya da bu firma ile anlaşmalı markalardan ürün alma olanağı yakalayabilmekteyiz. Bu sayede pek çok kişinin talep etmekte olduğu ve fahiş olan fiyatlar nedeni satın alma konusunda sıkıntı yaşamakta olduğu cihazları son derece uygun bir fiyata ve kampanyalı bir şekilde alma olanağı yakalamaktayız.

Bunun haricinde normal şartlarda yeni çıkmış olan son teknoloji bir telefonu ya da benzer bir cihazı alabilmek için kayda değer tutarlarda bir bütçe ayarlamak gerekmektedir. Ancak bu durum günümüz ekonomik şartlarında çok da kolay bir durum olmamaktadır. Genel çerçevede incelediğimizde hemen hemen hiç kimsenin cihaz alırken peşin para ödemeden işlem yaptığına şahit olmaktayız. Pek çok kişi hatta herkes bu durumlarda ya kredi kartlarından nakit avans çekmekte ya da kredi çekerek işlem yapmaktadır. Bilhasa telefon alımları esnasında kredi kartına taksit yapma işlemini yasaklamakta olan yasal düzenlemelerden sonra pek çok kişinin bankalardan kredi çekerek kendilerini finanse etmesi bilinen bir durum olmaktadır.

İşte tam da bu noktada Türkcell finansman kredisi olanağı sayesinde hiçbir bankaya, kredi kartına ya da buna benzer süreçlere ihtiyaç olmaksızın satın almak istediğimiz cihaza yönelik kendimize bir bütçe ayarlayabilmekteyiz. Üstelik bu finansman desteği bankalar gibi zorlayıcı ve sıkıntılı olan şartlar taşımamakta olup, adı geçen GSM operatörü kendi müşterilerine yönelik olarak son derece kolay bir süreç dahilinde işleyecek kredi verme sistemleri geliştirmişlerdir. Üstelik bu kapsamda verilecek olan kredinin direk telefon faturalarına yansıtılacak olması insanlara kredi çekerek telefon almak bir yana  faturaya ek cihaz alma rahatlığı vermektedir.

Tüm bu şartlar dahilinde eğer yukarıda detaylı bir şekilde anlatılmakta olan şartları taşıyor iseniz ve mevcut olan bir cihaz ihtiyacı da söz konusu ise size Türkcell finansman kredisini kesinlikle tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir