Ziraat Bankası Senet Karşılığı Kredi

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası ülkemizin en köklü ve ne gelişmiş bankası olmak ile beraber 1863 yılında Osmanlı döneminde kurulmuş aynı zamanda da Türkiye’de ki üç kamu sermayeli bankadan biri olma özelliği taşımaktadır. Mevcut olan bu durumu ve güven vermekte olan tarihçesi aynı zaman da  uygun ve makul faiz oranları ile her zaman ihtiyacı olanın yanında olan söz konusu bu banka, işletme sahipleri için senet karşılığı nakit imkanı sunuyor.
Küçük, orta, ve büyük ölçekli esnafların pek çok farklı nakit sıkıntısına çözüm olacak olan ve hemen hemen her işletmenin ilgiyle karşıladığı senet karşılığı kredi imkanı adı geçmekte olan Ziraat Bankası aracılığı  ile hayata geçme imkanı yakalamıştır. Hali hazırda sahibi olduğunuz küçük, orta ya da büyük boy işletmenin elinde bulunan senet portföyü yeterli ise söz konusu olan portföyünüz sayesinde Ziraat Bankası’ndan kredi alma yöntemi sayesinde nakit ihtiyaçlarınızı oldukça rahat bir şekilde karşılama imkanı yakalayabiliyorsunuz.

Ziraat Bankası Senetle Kredi Nasıl Alınır?

Söz konusu olan bu hizmet kapsamında vadesi henüz dolmamış olan ve alacağınız olarak nitelendirilen ticari senetleri Ziraat Bankası’na sunuyorsunuz ve oldukça düşük faizler ile ticari işletmeniz için kredi imkanı bulabiliyorsunuz . Bu yöntem dahilinde adı geçen bankaya veriş olduğunuz senetleriniz teminat yerine geçiyor ve ve bu kıymetli evrakların ödemelerini beklemek zorunda kalmadan mevcut olan nakit sıkıntınızı çözme imkanı bulabiliyorsunuz.

Kredi ismi, borçlu cari hesap olarak geçerken özellikleri şu şekildedir. Borçlu kişiye adı geçen kredi cari hesap ödeme vadesi gelmemiş reel ticari faaliyetlerden ortaya çıkan kambiyo senetlerini bankaya devir edilmesi karşılığında verilir. Bankaya sunduğunuz senetler tamamen ticari olmalıdır şahsi işlemlerden doğan senetler adı geçen kredi kapsamında işleme konulmamaktadır. Senetlerin portföyü kredi onayınızdan önce incelenir ve inceleme sonucunda kredi alıp almayacağınız konusu belirlenir. Detayları anlatılmakta olan bu işlem ile spot kredi de kullanmanız da mümkün olmaktadır.
Siz de senet karşılığı kredi ürününden faydalanmak istiyorsanız ticari senetleriniz ile birlikte en yakın ziraat bankası şubesine gidebilir müşteri temsilcilerinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca 444 00 00 numaralı hat üzerinden yedi gün yirmi dört saat hizmet veren telefon bankacılığı ve bankanın internet sitesi üzerinden de bilgi edinebilirsiniz.

  • Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir