Ameliyet Masrafları için Ne Kadar Para Lazım Olur?

İnsanın en önemli varlığı hiç şüphesiz sağlıktır. Sağlık olmadan hiçbir iş yürütülemez ve yapılan hiçbir şeyden tat almak mümkün olmaz.  Sağlığımız ile kıyasladığımızda sahip olduğumuz hiçbir şey değerli olmamakta, sağlımız her durumda ağır basmaktadır. Çünkü sağlığı yerinde olamayan bir kimse sahip olduğu hiçbir şeyi değerlendiremez ve onlardan fayda sağlayamaz.  Çünkü sağlık her işin başıdır ve bizim için en önemli şeydir.

Eğer sağlığımızla ilgili bir sorun yaşarsak bunu çözmek için her yolu deneriz. Tüm paramızı ve mal varlığımızı bu yolda tereddüt etmeksizin harcamak bize zor gelmez. Çünkü sağlığımız yanında diğer tüm her şeyimiz değersiz kalmaktadır.

Ameliyat Olmak için Acil Paraya İhtiyacım Var

Normal şartlarda hemen herkesin SGK üzerinden sağlık sigortası bulunmakta ve sağlık sorunları yaşayan kişiler öncelikle bu hizmetten yararlanarak devletin bu hizmetinden faydalanma yoluna gitmektedir. Ancak bazı sağlık sorunlarının tedavisi sigorta kapsamında olmamakta ya da bazı kişiler SGK’lı olmamaktadırlar. Bu ve benzeri durumlarda kişiler özel hastanelerde ya da yurt dışında tedavi olma yoluna gitmektedirler.  Ancak özel hastanelerde tedavi olmak büyük masrafları da beraberinde getirmektedir. Hele bir de tedavi süreci içerisine ameliyat da dahilse masraflar kat kat büyümektedir.

Özel hastanelerde ya da SGK’lı olmayan kişiler için tüm hastanelerde, ameliyat en masraflı süreçtir. Her hastane kendi içerisinde ayrı ayrı hizmet ücretleri sunmakla beraber ortalama gelire sahip bir insan için oldukça zorlayıcı olmaktadır.  Ameliyat masrafları için net bir fiyat vermek ise imkansızdır. Çünkü her ameliyat başlı başına bir uzmanlık gerektirmektedir ve fiyatlar arasında uçurumlar bulunması da gayet normaldir. Bir örnekle açıklayacak olursak özel bir hastanede yapılacak olan bademcik ameliyatı ve beyin ameliyatı fiyatları arasında oldukça büyük farklar olması çok doğaldır. Kaldı ki aynı ameliyatı farklı farklı hastaneler kendilerine göre fiyatlandırmaktadır.

Bu yüzden ameliyat masrafları ile ilgili net bir fiyat vermek olanaksızdır.  Detaylı bilgi elde etmek için hastaneler aranmalı, araştırılmalı ve gerekirse bizzat gidilerek detaylı bilgi edinme yoluna başvurulmalıdır. Çünkü en sağlam bilgi bu şekilde alınabilir.

Aralık 31, 2017

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir