Borç Nasıl Kapatılır? BORÇ KAPATMADA ALTIN YÖNTEMLER

Bilindiği üzere ihtiyaç ve isteklerin artması ve bunlar arasında pek çoğunun da zaruri olması ile birlikte nakit kullanımını karşılayamayacak ve bu süreci kendi başına yönetmekte zorlanacak olan durumda olan kişiler borçlara yönelmektedir. Bir şekilde borç almak sureti ile nakit para elde edip geçici süreli olarak rahatlamaya çalışan vatandaşlar bütçelerini kontrol ve analiz etmeden bu işlemi yaptıkları zaman borç ödemelerinde sıkıntı yaşamaktadırlar.

Çevrenizden almış olduğunuz borçlar yasal bir işlem yok ise ve hukuki bir zemine oturmak adına senet, ipotek ya da kefil gibi işlemler yapılmadı ise bu durumu çözmek için sizin ve borç verenin arasında olan bir işlem olup anlaşmaya varılabileceği söz konusudur. Fakat yasal bir işlem ile olmak zorunda olan bankalardan kredi alarak, senetle borç para verem yerlerden hizmet alarak ya da bahsi geçen yerlere bir kefil ya da teminat gösterdi isek bu durumda taksitleri de zamanında geri ödemeli belirlemek ve bu duruma da riayet etmek zorunda olmaktayız.

Bahsi geçmekte olan bu  borçlardan herhangi birini  ödeyemeyecek duruma gelindiğinde ise başvurulan yöntemlerden en önemlisi başka bir kredi ya da borç alma işlemi olmaktadır. Ancak mevcut olan daha başka borçların bulunması nedeni ile bu işlemi bankalar gibi yerler aracılığı ile çözmek çok mümkün olmamaktadır. Tüketicilerin anlatılmakta olan durum nedeni ile düşmekte oldukları maddi sıkıntı nedeni ile mevcut sıkıntılara çözüm olacak daha başka ve  yeni bir sistem ihtiyacı ortaya çıkmaktadır.

Bu ve Benzeri Durumlarda Başvurulacak Yöntemler Arasında ise Şunlar Bulunmaktadır:

a. Kredi Danışmanlık Firmaları borçlarınızı kapatabilir

Bu yerler pek çok kişinin parasal sıkıntılarını çözmek ile beraber son zamanlarda oldukça revaçta olan firmalardır. Çünkü kendilerine başvurmakta olan kişilerin bankalar tarafından reddedilme nedenleri ne olursa olsun hizmet sunumlarına devam etmekte olup bu durum da milyonlarca kişinin parasal sıkıntısına cevap vermektedir. Kendilerine başvuran hemen hemen herkese en uygun bankadan ve makul şartlar altında hizmet vermekte olan kredi danışmanlık firmaları tavsiye ettiğimiz yerler arasında bulunmaktadır.

b. Kredi Veren Telefoncular

Bu uygulama da mevcut olan borçlarını ödeme konusunda bankalardan hizmet alamayan kişilerin başvurduğu bir sistem olmaktadır. Kendinize ek cihaz tanımlatarak bu ürün yerine parasını alma yöntemi olarak tanımlanmakta olan söz konusu uygulama pek çok kişinin talep ettiği ve uygulayarak para problemlerini çözüm ulaştırdığı bir seçenektir. Ancak bilinmelidir ki fhesabınıza yansıyacak olan tutardan daha az bir nakit para elimize geçecektir. Bu da bize hizmet vermekte olan telefon bayisinin komisyonu olmaktadır.

c. Kuyumcu Kredisi Alarak borçlarınızı ödeyin

Yapmakta oldukları iş nedeni ile ellerinde hemen hemen  her zaman yüklü tutarda para ya da altın mevcut olan kuyumcular bu durumu kullanarak para desteği almak isteyen kişilere kredi olanakları sunmaktadırlar. Bu sayede oldukça rahat bir şekilde kredi almak mümkün olmak ile beraber bu hizmeti sunmakta olan kuyumcuların belli tutarlarda komisyonlar talep ettikleri ve senet karşılığında borç para ya da altın verdikleri bilinmesi gereken bir detay olmaktadır.

Bu konuda daha detaylı bilgi almak kredi çekmeksizin nakit para bulmanın yöntemleri ile alakalı fikir sahibi olmak bu yazımızı okuyabilirsiniz.

  • Acil 70 bin TL krediye ihtiyacım var uzun vadeli şekilde öderim gecikmem yok sicilim temiz ben bir kere bu borcu yaptım ödemek boynum borcu Allah rızası için yardım istiyorum evliyim

  • Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir