En Kolay Krediyi Hangi Banka Verir?

Ev almak için, araç almak için veya nakit ihtiyacımızı karşılamak için bankalardan kredi çekeriz. Düzenli bir gelirimiz varsa ve kredi notumuz da yüksek ise, tüm bankalardan kredi çekememek gibi bir probleminiz olmaz. Ama ev kredisi için 120 ay, araç kredisi için 48 ay ve ihtiyaç kredisi için 36 ay vade ile çekebiliriz. Ev kredisi gibi, yüksek vadeli ve yüksek miktarlı çekmek isterseniz, sizin bankalarla olan tüm geçmiş ödemelerinizin düzenli olması şart. En ufak bir ödeme probleminizde Merkez bankası onay vermeyebilir. Ama ihtiyaç kredisi veya araç kredisi için alabilmeniz daha kolay olabilir. Kredi çekmek için bir çok banka araştırabilirsiniz. Faiz oranlarını, toplam geri ödemelerin, her bankanın web sitesinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Hemen hemen tüm bankaların kredi prosedürleri aynıdır. Ama bazı bankalar kredi onaylanmaları daha kolay olabilir. Bankalar güvendikleri müşterilerine kendi insiyatiflerini kullanabilirler.

En Kolay Kredi Veren Banka Hangisi?

Çalıştığınız banka size kredi onayını daha kolay verir. Ama müşterisi olmadığınız bir bankadan kredi başvurunuz daha detaylı incelenebilir veya onaylanma süresi daha uzun sürebilir. Bu yüzden ilk önce çalıştığınız bankadan kredi başvurunuzda bulunmanız daha mantıklı olabilir. Baktınız ki bir problem oluştu, daha sonra ki bankalara başvurabilirsiniz. Ama Finansbank kredi başvurularında  onaylanma daha yüksek bir oran olduğu söylenmekte. Özellikle nette bu konuda çok fazla Finansbank ile ilgi yazılar var. Ama faiz oranları diğer bankalara göre daha yüksek olabilir. Bu konuda karar sizin.

En Zor Kredi Veren Bankalar

En zor kredi veren bankalar ise, İş Bankası ve Ziraat Bankasıdır. Başvuruları çok detaylı incelemektedir. Özellikle yüksek kredi notu olan kişilerin kredi başvuruları daha kolay onaylanmakta. Ama en önemlisi, tüm bankalarda öncelikli geçerli olan sizin kredi notunuzdur. Kredi notunuz yüksek ise, tüm bankalar size rahatlıkla kredi verir. Ama bazı bankalar daha kısa sürede, bazıları da daha uzun sürede olabilir. Ama sonuç sizin lehinize olacaktır. Kredi almak istediğiniz bankaların web sitelerine gidip anında kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bir kaç dakika içinde kredi sonucunuz iletişim bilgilerinize gelecektir. Siz de onaylanan kredinizi size en yakın şubesine giderek çekebilirsiniz. Diğer bir seçenek de cep telefonunuzdan T.C. kimlik numaranızı yazara kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir