Kredi Çekmek İçin Doğru Zaman Mı?

    Herhangi bir ürün yada hizmet alımı gibi ihtiyaçlar doğrultusunda sağlanmakta olan finansman desteğine kredi adı verilmektedir. Önceden yanlızca  finans kurumları arasında bulunmakta olan banka kurumları tarafından sağlanmakta olan bu olanak,artık kurulan bir çok özel ve kamu kurumu tarafından da verilebilmektedir. Her ihtiyaç türüne göre çeşitlendirme göstermekte olan ve o şekilde adlandırılan ürünlere örnek olarak ev alımı olanağı için konut,araç alımı için taşıt,okul ihtiyaçları doğrultusunda eğitim kredisi olanağı sağlanmaktadır. Kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda çeşitlenmekte olan kredilere bağlı olarak kampanyalar yapılmaktadır. Bu kampanyalara bağlı olarak düşmekte olan faiz oranları,ortadan kaldırılan masraflar,geri ödemelerde erteleme olanağı sağlanmakta olan ürünlerin kullanım zamanları da genellikle bu kampanya zamanlarına denk getirerek yapılmaktadır.

      Doğru Zaman Ne Zamandır?

   Çeşitli nedenlerden dolayı düşüşe geçmekte olan faiz oranları doğrultusunda başvuruda bulunmak gerekmektedir. Ancak bazı dönemlerde başvuru sırasında erken davranmak karlı olduğu gibi bazı zamanlarda ise zarar niteliğine dönüşmektedir. Ülkemizde sürekli olarak değişkenlik göstermekte olan ekonomimiz doğrultusunda kredi faizleri bir anda yükselişe geçebilmektedir. Bu nedenle genellikle düşüşte kalan faiz oranlarını bulmuşken hemen başvuruda bulunmak gerekmektedir. Şimdilerde yaşanmakta olan sorunlar nedeni ile ekonominin giderek kötülemesi kişilerin maddi sıkıntı içerisine girmesini giderek arttırmış ve bu nedenle kişi kredi borçlarını ödeme konusunda zorluk çekmektedir. Hal böyle olunca devlet büyükleri tarafından konuya gerekli hassasiyet gösterilerek kurumlardan faiz oranlarının düşüşe geçirilmesi talep edilmektedir.

Bireylere televizyon ve internet gibi iletişim araçları ile duyurulmakta olan faiz oranları neticesinde başvurular yapılabilmektedir. Faiz oranlarının düşmesi sonucunda hem bireyler ihtiyaçlarını kredi olanağı ile giderebilmekte hemde ilgili destek sağlamakta olan kurumlar kar elde etmektedir. Yalnız sadece faiz oranları aşağıdaki değerlere ulaştığı için talepte bulunulmamalıdır. Sadece ihtiyaç anında başvuruda bulunulmalıdır. Yapılan finans kurumları yorumcularından alınan bilgiler doğrultusunda 2017 yılında da faiz oranlarının daha aşağılara düşeceği bilgisi alınmaktadır. Bu nedenle eğer çok acil ihtiyacınız yok ise kısa bir süre sonrasında gireceğimiz yeni yılı bekleyebilirler.

 

Ocak 9, 2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir