Kredi Çekmek İstiyorum Ama Kara Listedeyim

Kara listedeyim ancak mevcut olan parasal sorunlarımı çözmek için kredi çekmek istiyorum diyorsanız bu listede olanlara kredi veren kurum ve kuruluşlara ya da şahıslara sitemiz aracılığı ile oldukça rahat bir şekilde  ulaşma imkanınız bulunmaktadır. Kredi alma ihtiyacı hemen hemen herkesin acil nakit sıkıntısı ya da borçluluk dönemlerinde karşılaştığı bir durum olmak ile beraber bu hizmeti alabilecek noktalar ilk etapta bankalar olarak tercih edilmektedir. Ancak sözü geçmekte olan bu yerler kredi verirken müşterilerinin nerede ise kusursuz olmasını istemekte ve durumdan emin olmak adına pek çok farklı konuda araştırmalar ve incelemeler yapmaktadır. Bunun nedeni de günümüz ekonomik sisteminde oldukça fazla sayıda kişinin kredi ya da daha farklı borçlarının olması ve bunun neticesinde de bankacılık sisteminin son derece olumsuz bir şekilde etkilenmesidir.

Kara Listede Olanlara Kredi Çekebilir mi?

Geçtiğimiz yıllarda çok kolay bir şekilde ve nerede ise talep etmekte olan herkese verilen krediler, Türkiye genelinde yaklaşık olarak  1 milyon kişinin kredi borçlusu olmasına neden olmuştur. Bu durumun sonucu olarak yaşanmakta olan sorunlara karşı bir çözüm arayışında bulunan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu yani kısa adı ile BDDK, kredi notu sistemini uygulamaya başlamış ve bu durum da bankalardan hizmet almak isteyen kişileri elemeye tabii tutacak pek çok kriterin habercisi olmuştur. Uygulanmakta olan bu sistem bankalardan kredi alabilmek için pek çok şartı yerine getirmek zorunluluğu koymakta ve bunlar arasında da gelir belgesi ibraz etmek, sigortamızın yatıyor olması, haciz durumunun olmaması, kara listede olmamak, kredi notunun yeterli seviyelerde bulunması ve buna benzer çok farklı  diğer şartlardır.

Kara listede olmak son derece normal bir süreç olmak ile beraber herkesin başına gelebilecek sıradan bir durum olma özelliği taşımaktadır. Çünkü bankalardan bütçe planlaması yapılmaksızın alınmakta olan krediler ya da ödeme yapar iken hesapta bulunmayan maddi sıkıntıların başımıza gelmesi bizi kara listeye girmeye sürükleyen nedenlerden arasında yer almaktadır. Çünkü bankalar üç ay üst üste kredi borcunu ödemeyen ve bu durumu düzeltmek için de çaba sarf etmeyen kişileri Merkez Bankası’na bildirmekte, bu işlem ile yetkili olan adı geçen kuruluş da borcunu ödemeyen kişileri kayıt altına almakta olup bu kayda da kara liste adı verilmektedir.

Kara Listedeyken Kredi Çekebilir miyim?

Pek çok kişinin kredi alma olanağını ortadan kaldırma amacı taşıyan bu işlem aslında yalnızca bankalardan alacak hizmetleri kısıtlamakta ve  kara listede olan kişiler de artık kredi çekebilmektedir. Evet yanlış duymadınız. Pek çok kişinin kafasında beliren soru işaretlerinin başında “Bunun olması için neler yapılmalıdır?” cümlesi gelmektedir. Buna verilecek olan cevaplar ise aşağıda belirtildiği gibidir.

Senetle veya komisyonla kredi almayı son zamanlarda oldukça sık bir şekilde duymuşsunuzdur. Bu yöntem, Türkiye’de milyonlarca kişinin nakit sorununa çözüm sunmak ile beraber üstelik kredi notu, gelir belgesi, sigorta ya da buna benzer şartları aramamaktadır. Kara listede olan kişiler de senetle veya komisyonla kredi alma sistemini kullanarak borçlu ve parasız günleri geride bırakma imkanı yakalayabilmektedirler.

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Yerler

Bunun için ilk olarak yapılması gereken şey güvenilir bir şekilde hizmet veren kredi danışmanlık firmalarını ya da senetle kredi veren yerleri dikkatli bir araştırma yaparak tespit etmektir. Daha sonra ise bu yerlere verecekleri hizmetler karşılığında ödenecek tutar tespit edilmeli böylece ihtiyaç duyulan nakit miktarı hakkında bir değerlendirme yapılma olanağı yakalanmalıdır. Bu aşamalardan sonra hizmet almak için tespit ettiğimiz yerden  nakit paramızı elden direkt olarak alabilmekte ve mevcut olan maddi sıkıntımızı çözme imkanı bulabilmekteyiz.

Kredi çekmek isteyen kara listedeki kişilerin bu şekilde uygulanmakta olan  pek çok farklı avantajdan yararlanması mümkündür. Kara listede olan kişilerin, bankalardan alamadıkları kredileri aracı kurumlar ile komisyon ya da faiz ödemeleri karşılığında alabilme imkanı bulunmakta, yüzde on  ya da  on beş olarak tespit edilmiş komisyonlar sayesinde acil para ihtiyaçları hızlı bir şekilde çözüme kavuşmaktadır. Siz de nakit bunalımı yaşıyorsanız kendinizi daha da büyük problemlere sokamadan ve daha fazla sıkıntı yaşatmadan bu kredilerden yararlanabilir ve bankalardan daha avantajlı kredi imkanları çerçevesinde hizmet alabilirsiniz.

  • Acil 50000 TL ye ihtiyacım var aylık 1250 TL ödeyebilirim özel sektörde 2750 TL maaşla sigortasız çalışıyorum.

  • Yaklaşık 1 sene önce şirketimizi kapatmak zorunda kaldık. Eşim şuanda kara listede lütfen tekrar toparlanabilmemiz için bize yardımcı olursanız çok mutlu oluruz. Acil kredi ile istediğiniz aylık ödemeyi yapabiliriz. Bizim ihtiyacımız olan rakam 100.000 tl

  • Kara listedeyim maddi sorunum şu an yok ama kredi ihtiyacım var. Bankalar vermiyor. Lütfen yardımcı olun 20000 tl ihtiyacım var. Geri ödemede sıkıntı yaşamayacağım

  • Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir