Senet Borcu Gecikme Faizi Hesaplama

Senet borcu gecikme faizi hesaplamanızı ücretsiz bir şekilde online olarak yapabilir ve sonucu da kendi adreslerinize gönderebilirsiniz. Senetlerin gecikmesi nedeniyle senet sonucu alınan bir malın veya para miktarının gecikme faizi üretmesi normaldir. Senet borcunun gecikme faizi borcun genel durumuna göre artış gösterebilir. Yani ne kadar çok borcunuz varsa ve gecikme süresi ne kadar uzunsa o kadar çok gecikme faizi ödemek durumunda kalırsınız.

Senet borcu gecikme faizinin hesaplanmasında sistem ve hesaplama robotu birçok veriyi sizden istemektedir. Burada faiz tipi de önemlidir. Avans faizi mi yoksa adi kanuni faiz mi bu seçilmelidir. Daha sonra toplam borç tutarı ve faiz başlangıç tarihi sisteme girilmelidir. Faiz bitiş tarihinin de sistemde belirtilmesi ile birlikte işlemiş faiz tutarı sistem üzerinde sizlere anında gösterilmektedir.

Senetle işlem yapan kişilerin bu bilgileri bilmeden hesaplama yapması mümkün değildir. Bunun yanı sıra sistemimiz üzerinden dava ve icra masrafı da hesaplayabilirsiniz. Bu hesaplama işlemlerinde de sistemimiz sizden birtakım bilgiler istemektedir.

Takip tutarını girdikten sonra dava masrafı hesaplama bölümünde peşin harç, başvurma harcı ve vekalet harcı gibi bilgilerin girilmesi gerekmektedir. Bu bilgilerin girilmesinden sonra sistem dava masrafını ayrı olarak hesaplar. Bunun hemen yan tarafında ise icra masrafı bölümü vardır. Buradan yine peşin harç, başvurma harcı ve vekalet harcının girilmesi gerekir. Faiz hesaplama sistemimiz sizlere hemen doğru bir şekilde bilgileri sunar. Sistemimiz üzerinde kanuni vekalet ücretini de hesaplayabilirsiniz. Bu hesaplama motorunu hukukçular da çok sık kullanmaktadır. Dolayısıyla sistem çok güvenlidir. Dava tutarının girilmesinden sonra hemen vekalet ücretini görmeniz mümkündür. Serbest meslek makbuzu hesaplama bölümü de mevcuttur.

Toplam tutar, kdv dahil olarak girildikten sonra brüt ücret, stopaj ücreti, kesinti toplamı ve alınan net ücret sisteme yazılmalıdır. Bu bilgilerin ardından toplam makbuz miktarını görebilirsiniz. Senet borçlarının gecikme faizi ile karşılaşmamak için ödemelerin zamanında yapılması çok önemlidir. Bu sayede işlemleriniz çok daha masrafsız bir şekilde devam eder. Sisteme giriş https://www.icratakiplerim.com.

Ocak 5, 2018

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir