100.000 TL Param Var Nasıl Değerlendirmeliyim

Birikimleri bir araya getirmek kadar bu birikimleri değerlendirmek de önem taşımaktadır. Doğru bir yatırım yapılan birikimler için olumlu bir adımdır. Birikimler büyük meblalar olduğu takdirde yatırımlar da buna göre şekillenir. Kolay birikmeyen paralar birikim düşüncesi olduğu zaman kişiyi düşündürmekte. Birikim miktarı 100.000 TL kadar ise bu para ile bir çok alanda yatırım yapılabilinir. Taşınmaz mal olarak konut almak, alınacak muhite, çevreye göre değerlenme imkanı sağlar. Bu yaşanılan şehre göre o şehrin semtine göre değer konusunda iniş çıkış gösterebilir. Yatırımlar bu konuda çok önemlidir. Alınan  taşınmaz yatırım açısından olumlu olurken eğer ki oturmaz kiraya verilmek istenirse bu duruma göre daha olumlu olacaktır.

Dövize yapılan yatırımlar biraz risk taşısa da yatırımcıların tercih edebileceği bir yoldur. Ekonomiye bağlı olarak iniş çıkış göstermesi yatırımların az ve ya çok kazandırmasını da etkilemektedir. Yatırım için bir başka seçenek ise arazi alımı, kişilerin tercihi doğrultusunda olabiliyor. Uygun fiyata bulunan ya da ileri zamanlarda değerleneceği konusunda fikri olan kişiler bu konuda da olumlu bir adım atabiliyorlar. Ekonomiye bağlı olarak yapılan yatırımlar arasında altına yatırım da olabiliyor. Bu iniş çıkış durumu olan yatırımlar risk adı altında olsa da gerekli olan takip ile olumlu olabilmektedir.

Bu ve bunu gibi bir çok yatırım ile birikimler mantık çerçevesi içerisinde yapıldığı zaman hem ülkeye hem de yatırımcıya faydalı olacaktır. Buna bağlı olarak birikimler kişiye göre değişir ve atacağı adımlar birikim miktarına göre şekillenir. Küçük ve ya büyük kazanmak diye bir şey olduğu gibi yatırımları da etkileyecek bir unsurdur. Genellikle yapılacak olan bu yatırımlar zarar etmeme konusunda kişi de bilinçli olmak duygusu yaratır. Kimsenin riske atacağı parası ya da birikimi yoktur. Bunun için birikimler yatırımlar ile doğru orantılı olmalı ve ele geçen yatırım şekli takip edilmelidir. Sonradan yatırım şekli değişeceği gibi hangi alanda kazanç fazla ise oraya yönlendirme yapılabilir. Yatırımcı için önemli olan bu ve bunun gibi unsurlar izleyeceği yolda kılavuzluk edebilir.

Aralık 19, 2016

Etiketler: ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir