Ev Hanımlarına Kredi Çıkartılır

Bazen geçinmek, ailenin geçimini sağlamak o kadar zor olur ki, kredi kartı kullanmak, kredi çekmek zorunda kalırız. Bunlar da yetmeyebilir zaman zaman. Yapılan düzenlemeler gereği gelirinin belli bir katı kadar kredi kartı ve kredi limitin olabiliyor insanın, çoğu kişinin de bu limitleri doludur zaten. Eşlerine , Annelerine çektirmek isterler kredi fakat onlar da genelde ev hanımı oldukları için bu iş biraz zordur. Çünkü bankalar sigortalı olup olmadığına, kredi notunun yüksek olup olmadığına bakarlar en başta. E onlarda ev hanımı oldukları için sigortaları (SSK) yoktur genellikle bu yüzden kredi çekmeleri neredeyse imkansızdır. Daha önce bankalarla hiç işlemleri olmadığı için kredi notu da 0 (sıfır) dır. Bu da olumsuz etkenlerdendir.

 Peki bir ev hanımı kredi çekemez mi ?

Bazı bankaların yapmış oldukları yenilikler arasında ev hanımlarına oldukça uygun krediler vermekteler. Özellikle Girişimci, İş kuracak ekonomiye destek verecek ev hanımlarına oldukça cazip uygun vadeli ve uygun faizli kredilerle destek olmaktalar.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev hanımlarına kredi kullandıran bankalar, Tapusu kendi üzerine olmak kaydı ile Ev, Arsa, Arazi, Tarla vb. alımlarda kredi vermekte.Bir kaç banka ismi vermek gerekirse Denizbank, İngbank, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası gibi büyük bankalar ev hanımlarına kredi vermekteler.

Bankalar sizin yapacağınız kredi başvurusunu ev hanımı olarak değil çalışmayan birey olarak değerlendirir.

  • Evde ek iş yapıyorsanız, el işleri, çocuk bakımı vs.
  • Anne, Babanızdan kalma aylık emekli maaşı ki bu tür ödemeler düzenli gelir demektir
  • Bankalar da Birikim, yatırım hesabınız varsa ve hesaplar da varlık bulunuyorsa
  • Finansal durumunda önemli bir olumsuzluk bulunmayan bir kefiliniz varsa

Eğer ev hanımıysanız yani çalışmayan bireyseniz ve kredi çekmek istiyorsanız yukarıda saydığımız hususlardan bir kaçına ya da birine sahipseniz işiniz oldukça kolaylaşacaktır. Hiç biri yoksa eğer yine de imkansız değil bankalarla görüşmeniz de fayda var size yardımcı olacak bir banka mutlaka çıkacaktır. Bunun dışında çekeceğiniz kredi tutarını makul tutun ki banka ret vermesin. Şöyle ki çekeceğiniz kredinin aylık taksiti, aylık gelirinizin belli bir kısmını geçemez. Eğer aylık geliriniz yoksa yine de mantıklı bir miktar talep edin ki banka taksitlerinizi ödeyemeyeceğinizi düşünüp red vermesin.

Son olarak eğer az da olsa çalıştığınız bir banka var ise o bankayı tercih edin, her banka kendi müşterisine belli başlı öncelikler tanımakta ve daha çok yardımcı olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir