Ev Tapusu İle Kredi Alabilir Miyim? İpotekli Kredi

Kredi almak nakit ihtiyaçları esnasında en akıllıca çözümdür. Ancak kredi alabilmek için belli şartlara sahip olmamız gerekmektedir.  Bu şartların amacı ise bankaların güvenilir kişilere hizmet vermek istemesi ve onları belirlemek için değerlendirmek durumunda kalmalarıdır. Değerlendirmek için aradıkları şartlar ise; kredi talebinde bulunan kişilerin kredi notları, geçmişe yönelik sicilleri, kara listede olup olmamaları ve bahsi geçen kişilerin gelir durumudur.

Bu şartlara göre kredi notu yüksek, sicilleri temiz ve kara listede olmayan aynı zamanda da belgelenebilir bir gelir seviyesine sahip olan kişilerin kredi alma talepleri olumlu cevaplanmaktadır.

Kredi Almak için Tüyolar

Ama herkesin bu şartları taşıması olası değildir. Kimi zaman pek çok kişinin kredi notu düşükken ya da sicili bozukken kredi alması gerekebilir. Hatta belli bir geliri olmayan kişiler dahi kredi istemi ile bankalara başvurabilmektedir. Bu ve benzeri durumlarda izlenmesi gereken yol; bankalarda,  alacağımız kredinin taksitlerini düzenli bir şekilde ödeyeceğimize dair güven duygusu oluşturmaya yönelik girişimlerde bulunmaktır. Bu yöntem ile bankaların kredi talebimizi onaylama olasılığını arttırmış oluruz.

Bankalar açısından risklilik durumumuzu azaltmak adına yapacağımız hareketlerden biri de sahip olduğumuz bir gayrimenkulü teminat olarak göstermektir. Bu sayede bankalar ödemeler düzensiz olsa dahi mevcut borcu temin edebilecekleri bir kaynak gördükleri için kredi talebimizi geri çevirmekten vazgeçip onay verme yoluna gitmektedirler.

İpotekle Kredi Almak

Kredi başvurusu yaparken kendimize ait bir gayrimenkulün tapusunu ibraz edersek bankalar bahsi geçen bu gayrimenkulü ipotek altına almak sureti ile kredimizi onaylayacaklardır. Bu sebepten kredi notu düşük olduğu için talepleri geri çevrilen, sicili bozuk olan ya da banklara kredi talebi esnasında bir gelir belgesi sunamayan kişiler çözüm olarak sahip oldukları gayrimenkulün tapusunu bankaya götürüp ipotek yaptırma yöntemini kullanabilirler.

Tüm bu açıklamalardan da anlaşılacağı üzere adımıza tapulu herhangi bir ev, arsa ya da iş yeri gibi gayrimenkulleri ipotek ettirmek kredi alma sürecinde bizlere oldukça kolaylık sağlayacaktır. Bu yüzden benzer durumlar ile karşılaşan kişilerin sahip oldukları tapular sayesinde büyük bir kolaylıkla kredi alabilmeleri olanaklar dahilindedir.

Aralık 30, 2017

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir