Kredim Çıkmıyor Nasıl Para Bulabilirim?

    Acil paraya ihtiyacınız var, kredi çekeceksiniz ama krediniz çıkmıyor. Peki nasıl  para bulacaksınız? Geçmiş dönemlerinizde çekmiş olduğunuz kendinize olan  borçlarınızı, taksitlerinizi  ödemediniz; kredi kartı borçlarınızın taksitlerini ödeyemediğiniz ve bu süreçlerde  yasal takip sürecine girip avukatlık olduğunuz bu gibi kötü durumlardan dolayı olumsuz notlar aldınız kredi notunuzda. Findeks sizin geçmişteki  kredi ve kredi kartı  gibi bankacılıkta  kullanmış olduğunuz ürünlerin ödeme detaylarını tutmakta ve bir kredi notu belirlemektedir. Findeksin belirlemiş olduğu  kredi notu, bankacılıkta önemli yer tutmakla birlikte kredi alıp alamayacağınızı belirlemektedir.

Kredim Neden Çıkmıyor

    Kredi  notu düşük ve riskli olanlara bankalar kredi vermemektedir. Kredi notu düşen olanlar, bankalarla da artık barışık değilsiniz.  Kredi puanınız düşük olduğundan size güvenilir bakmadıkları için kredi kullandırmak istemeyecekler. Peki para bulmanız gerekiyor, nasıl para bulabilirsiniz? Öncelikle yakınlarınızdan para bulmaya çalışabilirsiniz. Ancak her zaman bir çözüm alamazsınız borç durumundan . Herkesin kendisini, evini zor geçindirdiği bu dönemler de  belki az bir para verebilirler ancak ihtiyacınızı göreceğiniz kadar borç vermeye güçleri yetmeyecektir.

      Diğer bir yöntem ve genelde geçerli,  başarılı olan yol olan bankalardan, ihtiyacınız olan nakit tutarı yüksek ise ipotek karşılığı kredi kullanmayı düşünebilirsiniz. Üzerinizde ipotek koyulabilecek bir mal var ise ev, araba, dükkan gibi.. Banka ipotek koyarak kredi kullandırabilir. Çünkü ipotek ile kredi verdiğinde banka bir risk almamaktadır.  Yine ödeyememe durumunda ipotek koymuş olduğu sizin mallarınıza el koyacağından güvenilirliği söz konusudur.

Kısa süreli ve çok fazla nakite ihtiyacınız yoksa, bankaları zorlamak malınızı 2.kez riske atmak yerine bankaların hesap kartlarınızın ek hesap bakiyelerini de kullanabilirsiniz. Hem vakit kazanmış hemde ek hesap bakiyenizi vakit kazanarak, her ay biraz biraz bölerek ödeyebilirsiniz.

Banka hesap kartınızın ek hesap limitini de kullandınız.  Bu durumda durumunuz hiç de iç açıcı görünmüyor . Taşınır ya da taşınmaz bir malınız da yok üzerine ipotek koyduracak.. Bu durumda acil nakit ihtiyacınızı karşılamak için  tefeci ihtimalinden başka bir durum kalmamaktadır.

Sizler  yine de  zorda kalıp , sıkışsanız da tefecilerle çok iş yapmamaya çalışın.  Yasal çalışmamakla birlikte kendi çıkarları ve kuralları işlediğinden başınızın bu tarz kişilerle belaya girmesi muhtemeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir