2018 Yılı Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Günümüz hayat şartları içerisinde hemen hemen her şey para yoluyla halledilmektedir. Yaşama dair her süreç ayrı bir para ihtiyacı doğurmakta ayrı bir masrafa sebep olmaktadır. Yaşantımıza dönüp baktığımızda giyinmekten, barınmaya, beslenmekten sosyo-kültürel ihtiyaçlara kadar her durumda paranın varlığına ihtiyaç duymaktayız. En temel ihtiyaçların bile parayla giderildiği dünyamızda her insanın tek başına kendi kendine yetebilmesi imkansıza yakındır. Hele bir de işin içine toplu para gerektiren durumlar girince birçok insan maddi açıdan iyice bunalmakta ve dar boğaza girmektedir.

Evlilik, sağlık, seyahat gibi toplu para gerektiren durumlarda insanlar nakit ihtiyacını giderecek yerler aramakta ve ilk akla gelen yerler kredi hizmetleri ile bankalar olmaktadır.

Ülkemizde onlarca banka varlığını ve hizmetini sürdürmeye devam etmektedirler. Bankaların en önemli hizmetleri ise kredi vermek olup bu hizmetleriyle birçok insanı maddi sıkıntılardan kurtarmaktadır. Acil para ihtiyacı içinde bulunan kişiler veya firmalar bankalardan kredi alarak bu ihtiyaçlarını gidermektedir. Kredi hizmeti sayesinde bir çok ekonomik dar boğaz kolayca aşılmakta ve insanlar rahat birer nefes almaktadırlar.

İnsanları maddi açıdan sıkıntıya düşüren en önemli durumlardan biri de evliliktir. Evlilik parası biriktirmeyen pek çok genç bu sıkıntıyı aşabilmek için kredi yoluna başvurmaktadırlar. Ülkemizde pek çok banka evlilik kredisi kullandırmaktadır. Bu bankalardan bahsedecek olursak:

  1. Yapı Kredi Bankası: Faiz oranları değişken olup, vadesi otuz aya kadar yayılabilmektedir.
  2. Akbank: Bu banka da otuz altı aya kadar vade imkânı sunmaktadır.
  3. Vakıfbank: kredi taksitleri on sekiz aya kadar taksitlendirmektedir.

Bunların dışında Garanti Bankası, Finansbank, İş Bankası ve Ziraat Bankası da evlilik kredisi vermektedir. Ayrıca Türkiye Finans Bankası, Albaraka Türk, Kuveyt Türk ve Ziraat Katılım Bankası faizsiz evlilik kredisi vermektedir.

Evlilik kredisi için gerekli olan evraklar ise,

  1. Krediyi çekecek olan kişinin kimlik fotokopisi,
  2. Gelir durumunu gösterir belge,
  3. Çalışılan şirketteki maaştan sorumlu kişiye ait imzayla birlikte maaş yazısı,
  4. Son üç aya ait ikametgah belgesidir.

Daha detaylı bilgi için bankalara müracaat edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir