Hedeflerimize Ulaşacağımıza Dair 10 Olumlu İşaret

Doğduğumuz günden bu yana yaşadığımız her an aslında uğrunda çaba verdiğimiz belli hedef için atılan adımlardan başka bir şey değildir. Her kararımız, her çalışmamız ya da pes edişimiz, her seçimimiz ya da vazgeçişimiz aslında hedeflere yönelik olan birer aşama iken söz konusu hedeflerimize ulaşacağımıza dair olumlu işaretler  görmek pek çok kez karşılaştığımız ama fark etmediğimiz durumlardır. Bu noktada daha fark edilebilir olması açısından hedeflerimize ulaşacağımıza dair ipucu veren on temel işaret şunlardır:

  1. İlk aşamada son derece kaygılı ve iç çekişme süreçleri dahilinde devam eden çalışma aşaması zamanla daha rahat ve başarılabileceği konusunda daha inançlı oldu ise, yani kişi vicdanen hedeflediği şeyi hakkettiğine ikna oldu ise başarı yakındır demektir.
  2. Belli bir zaman dilimi boyunca çalışan kişi artık iyiden iyiye yorulup gücünün azaldığını hissetti ise ve gerçekten de son gücüne kadar hedefi için çabaladığına dair kalben inanıyor ise bu durum hedefe çok yakın olduğunu göstermektedir. Çünkü unutmayın en karanlık an Güneş doğmadan önceki alaca karanlıktır.
  3. Şartların olgunlaştığına inanmak ve bunu kendimizi rahatlatmak için uydurmadığımıza emin olmak bizim için mutlu sonun yaklaştığını göstermektedir.
  4. Unutmayalım ki içinde olduğumuz bir durumu analiz etmek dışarıdan baktığımız şeyi analiz etmekten daha zordur. Bu sebeple de hayatımıza dışarıdan bakmakta olan güvenilir kişilerin olumlu tepkisi hedefe yaklaştığımızı gösterir.
  5. Yine bize dışarıdan bakan kıskanç insanların daha hasis, daha kıskanç ve saldırgan olması başarımızın kuvvetle muhtemel olmasından doğan hareketlerdir.
  6. Tam bir inanç ve tevekkül ile hedefe ulaşacağımıza ikna olmamız.
  7. Söz konusu hedefimizi olabilecek en net şekilde görebilmek. Çünkü uzaktaki şeyleri detaylı olarak görmek mümkün değildir yalnızca yakınımızdaki şeyleri ayrıntıları ile analiz edebiliriz.
  8. Çevremizin desteğinin artış göstermesi başarıya yakın olduğumuz gördükleri için gerçekleşen hareketlerdir.
  9. Son taktiklerimizi de uygulamış olmamız ve başka bir planımızın ya da palan yapma olanağımızın kalmamış olması da olumlu bir işaret olmaktadır.
  10. Hedefe ulaşınca yapılacak olan şeylerin net bir şekilde planlanıyor olmasıdır.
Aralık 30, 2017

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir