Kredi Notu 0 Olana Kredi- Sıfır Kredi Notuyla Kredi Verilir

Kredi notu öğrenmek için bu konuda yetkili olan yer olarak belirlenmiş Findeks’e başvuru yapılabilmektedir. Burada olan verilerin tümü ise, Kredi Kayıt Bürosu üzerinden derlenmekte ve sonrasında hesaplanarak kullanıma sunulmaktadır. Kredi notu, bankalar için hizmet verme süreçlerinde çok önemli bir veri olma özelliği taşımak ile nerede ise en önemli konu olduğunu söyleyebiliriz. Bu veriler üzerinden bankalar, kendilerinden kredi talep etmekte olan kişilerin geçmişteki kredi alma sıklıklarını ve bu borçlara olan taksitleri nasıl ödediklerini görebilmektedir. Bu noktada ödemelere yönelik olan gecikme aksatmaları tespit etmek sureti ile kişilerin ne derece güvenli olduğu anlaşılmaktadır. Başka bir deyiş ile detayları anlatılmakta olan bu sistem bankalar ile işlem yapmak isteyen kişilerin finansal karnesi olma özelliği taşımaktadır. 

Kredi Notu Bankalar ile Olan İlişkimizi Nasıl Etkiler?

Tüm bu anlatılan durumların bir sonucu olarak kredi notunuz bankaların talep edeceği seviyeden daha düşük ise bu durumda ne yazık ki adı geçen yerlerden hizmet almanız mümkün olmamaktadır. Üstelik bir de yapılmakta olan düzensiz ödemeler hatta ödenmemiş olan borçlar nedeni ile kredi notu sıfır olanlara kredi vermek mümkün olmamaktadır.

Kredi Notu Sıfır Olanlar Nasıl Kredi Çekebilir?

Bu ve benzeri durumlarda senetle ya da komisyonla kredi alabilirsiniz. Kredi almak isteyen kişilerin senetle veya komisyonla kredi alma taleplerinden doğan işlemlerin tümü ve bütün adımlar yasal çerçeve ile düzenlenmektedir. Bu konuda tereddütlü olan kişilerin sayısı son derece fazla olmak ile beraber belirtilmelidir ki her türlü hizmet illegal olarak verilmektedir. Faiz oranları, ödeme takvimindeki imkanlar ve kredi miktarlarına paralel olarak belirlenecek olup kredi alacak kişiye ya da bu hizmeti verecek yerlere göre değişim göstermektedir. Kredi notunuz sıfır olsa bile oldukça kolay şartlarda ve son derece hızlı bir şekilde talep ettiğiniz tutarda kredi alma imkanınız bulunmaktadır.

Senetle ya da Komisyonla Kredi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bu hususta en önemli olan nokta kendimize güvenilir bir yer bularak mevcut olan para ihtiyacımızı bu şekilde çözmeye çalışmaktır. Çünkü kendilerini senetle ya da komisyonla kredi veren yerler olarak tanıtmak sureti ile dolandırıcılık ya da tefecilik yapan kişilerin sayısı da son derece olmaktadır. Bu sebepten dolayı sıkı bir araştırma yaparak tercihte bulunmak son derece önemli olmaktadır.

Bunun dışında dikkat edilmesi gereken husus borç para alacağımız yere ödememiz gereken komisyon oranıdır. Piyasadaki tutarlar ile uygunluk göstermekte olan rakamları talep eden yerleri tercih etmek her zaman bizim için faydalı olacaktır. Çünkü piyasada insanların parasal sıkıntılarından faydalanmak amacı ile yüksek tutarlarda komisyonlar talep eden yerlerin sayısı son derece fazla olmaktadır. Bu sebepten her hususta sıkı bir araştırma yapmadan kredi alacağımız yeri tespit etme konusunda acele etmemeliyiz.

  • Çok acil 15000 TL senetle paraya ihtiyacım var lütfen geri dönüş yaparsanız çok sevinirim.

  • Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir